تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۰ - ۱۹:۱۹ کد مطلب 54933

قالی‌باف: در جای جای اقدامات شهرداری توجه به موضوع امام(ره) نمود دارد

شهردار تهران با بیان اینکه در حوزه نشر آثار و تفکرات امام (ره) هر چه انجام دهیم باز کم است، گفت: وظیفه ما در هر پست و مقامی که باشیم گسترش و ترویج افکار حضرت امام است.

یکصد و پنجاه و یکمین جلسه شورا بررسی طرح اصلاحیه مصوبه الزام شهرداری تهران به ترویج آثار و اندیشه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در دستور قرار گرفت .

در جریان بررسی این طرح محمد باقر قالیباف خطاب به اعضای شورا و مسئولان شهرداری گفت: جمع حاضر فارغ از هر گونه گرایش ها و نیز همه مردم بدون شک مدیون امام و شهدا هستیم ،بوده ایم و خواهیم بود.

وی گفت: از اینرو ما هر کاری که از دستمان بر می‌آید باید برای ترویج آثار و افکار حضرت امام در بین افکار عمومی انجام دهیم چه در این مقامی که اکنون هستیم و چه در جایی دیگر خدمت کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: جا دارد از همکاران خود در شهرداری تهران تشکر کنم چرا که موضوع حضرت امام در جای جای شهرداری تهران مشخص است .

وی افزود: از روزی که توفیق خدمت در شهرداری تهران را پیدا کردم رسیدگی به حرم حضرت امام جز موضوعات اولویت دار مجموعه شهرداری بوده است حال آنکه شهرداری در محدوده جماران نیز اقدامات بسیاری انجام داده که آقای مسجد جامعی در تهران گردی هایشان به این موضوع صحه می گذارند.

قالیباف اظهار داشت:از اینرو ما نه تنها به این موضوع بی تفاوت نبودیم بلکه با انگیزه ای ویژه نسبت به آن عمل کردیم .

شهردار تهران یاد آور شد: امروز چند صد هزار درخت در جوار حرم مطهر وجود دارد در حالی که بیشتر این درخت ها جابجا شده اند که موجبات ایجاد فضایی زیبا در انجا شده است.

قالیباف گفت: از اینرو عملکرد شهرداری تهران نسبت به دیگر سازمان ها به گونه ای است که اگر بخواهیم معیاری برای سنجش بگذاریم باید بگوییم در بین تنبل ها ما شاگرد اول بوده ایم. این مثال هم از این باب بود که ما هر چه قدر هم در این زمینه تلاش کنیم باز جا برای تلاش بیشتر وجود دارد .

شهردار تهران در ادامه اظهار داشت : در حوزه محتوایی نیز ما گام های مفیدی برداشتیم که یکی از موضوعات مهم آن هویت است .

قالیباف گفت: در این حوزه ما هویت ملی ، محلی و انقلابی را تعریف کردیم که هویت انقلابی ما بر سه محور استوار است امام ، دفاع مقدس و فلسطین. لذا مشاهده می کنید که در جای جای اقدامات شهرداری توجه به موضوع حضرت امام (ره) نمود دارد و من از اعضای شورا نیز می خواهم در مصوبات خود تاکید بر این موضوع داشته باشند تا موضوع امام هر چه بیشتر برجسته شود.

قالیباف تصریح کرد: با این حال من معتقدم نباید در این حوزه تشکیلات و ساختار اضافی درست کنیم .

شهردار تهران خاطر نشان کرد : هویت انقلابی ما باید در همه جای شهر جاری و ساری شود و این امر با همدلی ما و شورا میسر خواهد شد.

در این جلسه همچنین حجت الاسلام صالحی منش استاندار قم و رییس مرکز اشاعه و ترویج افکار امام خمینی(ره) حضور داشت و بر لزوم نشر و ترویج افکار حضرت امام در عمده مسائل شهرداری تهران تاکید کرد.

منبع:صراط

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: