تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۴:۳۹ کد مطلب 54999

برگزاری دومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج در پردیس کورش

دبیر دومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج از برگزاری دومین دور این جشنواره در پردیس سینمایی کورش و در روز های 7 و 8 خردادماه امسال خبر داد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، امیرشهاب رضویان که در نشست دومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج سخن می گفت با اشاره به برگزاری دومین جشنواره فیلم و تئاتر هیلاج اشاره کرد و گفت: دو روز برپایی جشنواره در پردیس کورش است که یک روز به تئاتر اختصاص دارد که 12 تئاتر با زمانی کمتر از یک ساعت به روی صحنه می رود و در روز دوم هم سی فیلم به نمایش در می آید و بعد از آن اختتامیه جشنواره برگزار می شود.

وی در ادامه با اشاره به آموزش تئاتر در هیلاج اظهار کرد: خوشحالم به جز ما چندین آموزشگاه دیگر در بخش خصوصی وجود دارد که به توسعه ، تئاتر و سینما در ایران کمک می کند، در بحث بازیگری همیشه به هنرجویان تاکید کرده ایم، بیش از اینکه به دنبال فیلم باشید جذب تئاتر شوید که شاءنیت بالایی دارد و از تئاتر می توان مسیر بهتری پیش رو داشت.

رضویان با اشاره به اینکه به زودی در پلاتوی خودمان تئاتر حرفه ای را اجرا خواهیم کرد، افزود: خوشبختانه وزارت ارشاد چنین اجازه ای را به بخش خصوصی داده است. زمانی برای دیدن تئاتر تنها باید به تئاتر شهر، ایرانشهر و یکی دو جای دیگر می رفتیم اما الان حدود 50 مکان خصوصی برای اجرای تئاتر وجود دارد.

این تهیه کننده در ادامه در پاسخ به سوالی درباره تاسیس مدرسه ملی سینما و تداخل آن با کار آموزشگاه ها توضیح داد: مخالفتی با تاسیس مدرسه ملی ندارد اما هزینه ای که دولت برای بخش آموزش می کند ، اگر به بخش خصوصی اختصاص دهد ، بسیار بازدهی بهتری خواهد داشت.

در ادامه این نشست شهرزاد دادگر مدیر آموزش هیلاج و مدیر اجرایی جشنواره گفت: دومین دوره جشنواره هیلاج مانند دوره اول آن به صورت داخلی خواهد بود و فرصتی برای دیده شدن هنرجویان هیلاج است.

وی افزود: در سال اول انتخاب ها را راحت گرفتیم تا همه تشویق شوند اما امسال سخت گیری بیشتری داشتیم و بعد از اسفند ماه که فراخوان اعلام شد، طی سه مرحله بازبینی داشته ایم.

مدیر اجرایی جشنواره هیلاج اعضای شورای انتخاب بخش فیلم این جشنواره را افرادی چون لادن مستوفی، امیرشهاب رضویان، سیامک احصایی ، محمودرضا رحیمی ، و مرتضی اسماعیل کاشی عنوان کرد.

وی همچنین از رخشان بنی اعتماد، مجید برزگر ، حسن حسن دوست ، سعید عقیقی ، امیرشهاب رضویان و یاشار نورایی به عنوان شورای انتخاب بخش تئاتر یاد کرد.

برگزیدگان و جوایز جشنواره دیگر موضوعاتی بود که دادگر در توضیح آن گفت: برگزیدگان در بخش های نگاه مخاطبان، کارگردانی، فیلمنامه، تصویربرداری ، تدوین ، گریم ، بازیگر زن و مرد و فیلم منتخب داوران انتخاب خواهند شد و در بخش تئاتر هم بهترین تئاتر ، مونولوگ ، بازیگر زن و مرد برگزیده می شوند که به نفر اول تندیس ، نفر دوم و سوم لوح افتخار اهدا می شود.

در پایان این نشست که با مدیریت مازیار فکری ارشاد برگزار می شد از پوستر های بخش فیلم و تئاتر دومین جشنواره هیلاج رونمایی شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: