تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۴:۴۳ کد مطلب 55002

قم به برکت بارگاه حضرت معصومه (س) کانون نشر معارف اسلامی است

رییس ستاد مرکزی اقامه نماز کشور گفت: به برکت وجود بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س)، امروز قم به کانون بزرگ تعلیم و تربیت و نشر معارف اسلامی در جهان تبدیل شده است.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی روز دوشنبه در همایش ملی سبک زندگی حضرت معصومه (س) در دانشگاه آزاد اسلامی کرج افزود: اکنون طلاب و روحانیون بیش از یکصد کشور جهان در ساحت مقدس این بانوی بزرگ اسلام در قم مشغول فراگیری علوم و معارف دینی هستند.

وی در ادامه بر اهمیت فراگیری علوم دینی و فرهنگی در دانشگاه ها تاکید کرد و گفت: دانشجویان در کنار دروس تخصصی باید به خواندن کتاب های دینی بپردازند چراکه فهم معارف دینی لازمه زندگی سعادتمندانه است.

حجت الاسلام قرائتی، توجه به حجاب و عفاف در دانشگاه ها را ضروری دانست و افزود: توزیع کتاب های دینی در بین دانشجویان به بالابردن سطح معلومات آنان کمک خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، آموزش مهارت ها را در کنار تحصیل برای دانشجویان دانشگاه ها مهم توصیف کرد و گفت: امروز یکی از علل بیکاری جوانان به ویژه دانش آموختگان دانشگاهی، عدم مهارت در رشته های فنی و حرفه ای است.

قرائتی تاکید کرد: دانشگاه ها باید در کنار دروس تخصصی، دوره های آموزشی مهارت آموزی برای دانشجویان برگزار کنند چرا که مشاغل دولتی برای جذب دانش آموختگان محدود هستند.

وی ، قناعت نکردن، روی آوردن به تجمل گرایی و زندگی اشرافی و عدم نهادینه شدن فرهنگ کار و تلاش را از مشکلات کنونی جامعه دانست و گفت: برخی رشته ها و دروس در دانشگاه ها تدریس می شود که فراخور کار آینده دانشجویان نیست.

در این همایش که تعدادی از خدام حضرت معصومه (س ) و شمار زیادی از دانشجویان و اساتید دانشگاه حضور داشتند از پرچم مبارک حضرت معصومه (س) در دانشگاه آزاد اسلامی کرج رونمایی شد.ک/3

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: