تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۵:۵۹ کد مطلب 55047

مخابرات تلگرام را مسدود کرد

شرکت مخابرات درخدمات اینترنتی خود سرویس پیام‌رسان تلگرام را در برخی از نقاط استان تهران و برخی استانها بدون اطلاع قبلی مسدود و از دسترس کاربران خود خارج کرد.

به گزارش میدان 72، کاربران این شرکت از حوالی ظهر روز گذشته در تلفن همراه و کامپیوترهای خود با صفحات غیر فعال برنامه تلگرام رو به رو شده و موفق به استفاده از این برنامه نشدند.
انسداد و حذف برنامه تلگرام توسط شرکت مخابرات درحالی است که سایر شرکت‌های خدمات دهنده اینترنت این سرویس را همچنان و بدون اختلال به کاربران خود ارائه می دهند.

انسداد و غیر فعال کردن برنامه تلگرام از سوی شرکت مخابرات بلافاصله با واکنش و انتقاد انبوهی از کاربران اینترنت این شرکت قرار گرفت و آن‌ها در شبکه‌های مجازی و سایر کانال‌های ارتباطی مراتب اعتراض خود را اعلام کردند.

تلگرام از جمله اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در فضای مجازی است که به دلیل ویژگی و قابلیت‌های برتر از جمله سرعت، امنیت، فضای ذخیره‌سازی و تنوع درپلت‌فرم‌ها و باز بودن متن با استقبال زیادی کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته به گونه‌ای که به ویژه درماه‌های اخیر خیل عظیمی از کاربران از سایر پیام رسان‌ها از جمله وایبر به سوی این برنامه کوچ کردند.

تلگرام که یک پروژه‌ی متن‌ باز است خیلی زود توانست به یکی از اپلیکیشن‌های محبوب کاربران تبدیل شود و این محبوبیت تا حدی رسیده که تلگرام در وبلاگش اعلام کرد که بیش از ۵۰ میلیون کاربر فعال دارد و روزانه بیش از یک میلیارد پیام در سرورهایش رد‌ و‌ بدل می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: