تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۶:۴۱ کد مطلب 55105

تجمع اعتراضی سهامداران مقابل بورس تهران

مجری طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی از پلمب شدن این میدان خبر داد.

به گزارش میدان72مجری طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی از پلمب شدن این میدان خبر داد. 
 
آرش باقرزاده در گفت‌وگو با ایسنا، پلمب شدن میدان یاران شمالی را اتفاقی غیرمنتظره اعلام کرد. 
 
به گفته وی، از صبح امروز در پی شکایت استاندار خوزستان این میدان توسط نیروی انتظامی پلمب شده است. این درحالی است که برداشت از این میدان طی پنج ماه گذشته به دلیل مشکلات زیست محیطی متوقف بوده است. 
 
وی با بیان این‌که هنوز دلیل این موضوع را نمی دانیم گفت: مطالعات محیط زیستی میدان یاران شمالی را فروردین‌ماه – اردیبهشت ماه سال گذشته به سازمان محیط زیست ارائه دادیم اما به ما جوابی نداده و مجوز ندادند. 
 
مجری طرح توسعه میدان یاران شمالی گفت: عملیات برداشت از چاه‌های میدان یاران شمالی پنج ماه است که به دلیل این مشکلات متوقف شده است و پیش از آن در قالب تولید زودهنگام روزانه پنج هزار بشکه از این میدان برداشت می‌شد. 
 
باقر‌زاده تاکید کرد: چهارشنبه هفته جاری جلسه‌ای با حضور استاندار خوزستان و مسوولان سازمان محیط زیست برگزار می‌شود تا انشا‌الله این مشکل برطرف شود. 
 
پیش‌تر بیژن زنگنه وزیر نفت کشورمان و عبدالرضا حاج‌حسین‌نژاد مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه نفت که توسعه میادین غرب کارون را به عهده دارد اعلام کرده بودند که عملیات توسعه‌ای در میادین غرب کارون باعث بروز مشکلات زیست‌محیطی در این منطقه نشده و به شدت با فعالیت‌هایی که موجب بروز مشکلات زیست محیطی شود برخورد خواهند کرد. 

منبع:فرارو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: