تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۱ - ۱۷:۰۵ کد مطلب 55124

ماموریت سیاسی احمد شهید در ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: حاضر نیستیم برای دریافت حکم تاییدیه‌ حقوق بشری از نهادهای بین‌المللی، احکام اسلامی را اجرا نکنیم، زیرا مهم‌تر از حقوق بشر برای ما احکام اسلام، قرآن و سنت نبی اکرم است.

 به گزارش میدان72 محمدحسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به بیانیه اخیر احمد شهید گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل درباره توقف اعدام در ایران گفت: تا زمانی که اظهارات و گزارشات احمد شهید جنبه سیاسی دارد، این موضوع نمی‌تواند برای حل مسائل موثر واقع شود.

وی افزود: احمد شهید باید از ماموریت سیاسی محوله عدول کرده و نگاه خود را در چارچوب وظیفه ذاتی مجمع عمومی و کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل دنبال کند.

آصفری با تاکید بر اینکه متاسفانه گزارشات و اظهارات احمد شهید بیشتر دارای رویکرد سیاسی است تا علمی و فنی، اظهار داشت: باید برای توجه به مسائل حقوق بشر نگاه منطقی و علمی داشت و از نگاه‌های سیاسی و جانبدارانه پرهیز کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نقض گسترده حقوق بشر در عربستان خاطرنشان کرد: در عربستان جنایات زیادی صورت می‌گیرد و حتی مردم این کشور به دلیل ابراز عقیده، به اعدام محکوم می‌شوند.

وی گفت: امروز ۳۰ میلیون دوربین در جای جای آمریکا نصب شده و کوچک‌ترین حرکات آمریکایی‌ها زیر نظر نیروهای امنیتی قرار دارد، ضمن اینکه حقوق سیاهپوستان در این کشور و در دیگر نقاط دنیا زیر پا گذاشته می‌شود و حتی در سال گذشته چندین مورد قتل سیاهپوستان توسط پلیس آمریکا صورت گرفت، اما به هیچ وجه مجامع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری اظهارنظری نکردند.

آصفری افزود: در جمهوری اسلامی اقلیت‌های دینی در کنار هم زندگی می‌کنند و زنان هم دارای حقوق خود هستند و حتی پست‌ها و جایگاه‌های مختلفی نیز در ایران دارند.

وی تصریح کرد: امروز کسی در زندان‌های جمهوری اسلامی برای تامین غذا پولی پرداخت نمی‌کند، در حالی که در زندان‌های کشورهای همسایه این موضوع برعکس است، ضمن اینکه در زندان‌های ایران امکانات بهداشتی، درمانی، فنی و حرفه‌ای و آموزشی وجود دارد و در صورتی که مجرم توانایی مالی برای در اختیار گرفتن وکیل در اختیار نداشته باشد، دستگاه قضا این کار را انجام می‌دهد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس با اشاره به برگزاری انتخابات مختلف در ایران اظهار داشت: مردم در جمهوری اسلامی در انتخابات‌های مختلف آزادانه رای می‌دهند، ولی گویا احمد شهید این موضوعات را نمی‌بیند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: هیچگاه در جمهوری اسلامی ایران حکم اعدام برای ابراز عقیده صادر نشده است و فقط این حکم برای قاچاقچیان مواد مخدر صادر می‌شود که با اقداماتشان باعث نابودی خانواده‌های زیادی شده‌اند.

آصفری تصریح کرد: ما حاضر نیستیم برای اینکه حکم تاییدیه‌ حقوق بشری را از نهادهای بین‌المللی بگیریم احکام اسلامی را اجرا نکنیم، زیرا مهم‌تر از حقوق بشر برای ما احکام اسلام، احکام قرآن و سنت نبی اکرم است و این موضوع را با حقوق بشر ساخته شده توسط غرب عوض نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: هیچ حقوق بشری و هیچ منشور بین‌المللی برای ایران بالاتر از احکام الهی و قرآن نیست، چرا که همین حقوق اسلامی تاکیدات فراوانی بر رعایت حقوق ادیان و همه ملت‌های دنیا و جان آنان کرده است.

آصفری افزود: اگر از نظر احمد شهید اجرای احکام اسلامی و قرآنی، ضد حقوق بشر است، او باید به صراحت این موضوع را بیان کند.

وی تصریح کرد: احمد شهید نگاه ماموریت‌یافته خاصی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است در صورتی که احمد شهید مستندات خود را ارائه دهد بتواند به راحتی از کشورمان بازدید کند، نه اینکه اطلاعات خود را از اپوزیسیون برانداز جمهوری اسلامی دریافت کند.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران حاضر است بدون هیچ مشکلی به احمد شهید اجازه بازدید از اماکن مدنظرش را دهد به شرطی که مستندات خود را ارائه کند.

آصفری در پایان افزود: احمد شهید هم‌اکنون اطلاعاتش را از گروه‌های ضد انقلاب و منافقین دریافت می‌کند و از این اطلاعات سوءاستفاده کرده و از آن به عنوان مستمسکی بر علیه کشورمان استفاده می‌کند.

منبع: افکار نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: