تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ - ۰۷:۴۶ کد مطلب 55225

رونمایی از مجاهدت‌های شهیدی که برای تبلیغ اسلام مرز نمی‌شناخت

کتاب «رسول مولتان» که توسط سوره مهر منتشر شده و شامل شرح زندگی و مجاهدات‌های شهید سید محمد علی رحیمی در نمایشگاه کتاب رونمایی می‌شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس، کتاب «رسول مولتان» که توسط سوره مهر منتشر شده و شامل شرح زندگی و مجاهدات‌های شهید سید محمد علی رحیمی در نمایشگاه کتاب رونمایی می‌شود.

«رسول مولتان» که به بررسی ابعاد شخصیت، زندگی و شرح مجاهدت بدون مرز شهید سیدمحمد علی رحیمی می پردازد، به کوشش و همت علیرضا قزوه و به اهتمام انتشارات سوره مهر و نویسندگی خانم زینب عرفانیان و در ۲۱۰ صفحه، روز چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه با حضور غلامعلی حداد عادل و تنی چند از شخصیت های برجسته فرهنگی کشور در نمایشگاه کتاب و با کمک مجمع ناشران انقلاب اسلامی، در غرفه این ناشر رونمایی خواهد شد.

رسول مولتان روایت واقع گرایانه زندگی شهید سید محمد علی رحیمی است که از زبان همسرش مریم قاسمی زهد بیان شده است.

رحیمی شهیدی است که عمر خود را در هند، پاکستان، آفریقا و افغانستان صرف ترویج ارزش های انقلاب اسلامی و تشیع راستین کرد و با منش و گفتار خود بر وحدت و نزدیکی میان همه مذاهب اسلام تاکید و با تبلیغ زبان فارسی سعی بر توسعه عمق استراتژیک انقلاب اسلامی داشت.

ین کتاب به لحاظ برخورد فرهنگی شهید با جریانات تکفیری و روایت روزهایی که شهید رحیمی در غربت، زیر تیغ وهابیت گذراند و میدان را خالی نکرد و متن آن این روزها با توجه به تحولات منطقه تازگی و جذابیت بالایی دارد. به ویژه اینکه متن آن روایت کننده فعالیتهایی است که در نهایت به شهادت این سردار بزرگ فرهنگی انقلاب اسلامی توسط نیروهای تکفیری در پاکستان انجامید.

این کتاب روایت زندگی شهیدی است که رهبر انقلاب اسلامی تنها پس از یک هفته از شهادتش، خانوادهاش را به حضور پذیرفت و از مجاهدت های این شهید تقدیر نمود.

رسول مولتان در یک پیش­گفتار، یک مقدمه و ۷ فصل توسط انتشارات سوره مهر تدوین و منتشر شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: