تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ - ۰۷:۴۸ کد مطلب 55228

شیوه‌های نگارش و علامت‌گذاری قرآن کریم بررسی می‌شود

نشست بررسی شیوه‌های نگارش و علامت‌گذاری قرآن و معرفی مصحف جمهوری اسلامی ایران طی روز‌های ۲۳ تا ۲۵ اردیبهشت‌ماه در مجتمع امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس؛ نشست بین‌المللی «بررسی شیوه‌های نگارش و علامت‌گذاری قرآن» با موضوع معرفی مصحف جمهوری اسلامی ایران، روزهای 23 لغایت 25 اردیبهشت‌ماه 1394 با حضور 40 اندیشمند حوزه علوم قرآنی از کشورهای اسلامی و به میزبانی مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران در حسینیه الزهرا(س) مجتمع امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

در این نشست که با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می‌شود، ویژگی‌های مصحف جمهوری اسلامی ایران شامل؛ نگارش کلمات قرآن (رسم)، علامت‌گذاری کلمات قرآن (ضبط) و علائم و مواضع وقف و ابتدا معرفی خواهد شد.

اولین نشست تخصصی در خرداد‌ماه سال 1391 و با حضور اساتید داخلی و خارجی برگزار شد که در پایان این نشست «بیانیه‌ای» در تأکید بر التزام به قواعد رسم‌المصحف در کتابت قرآن کریم و همچنین تأیید پژوهش‌های صورت گرفته در مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران صادر شد.

از سال 78 تاکنون اساتید برجسته جهان اسلام از کشورهای مصر، ترکیه، سوریه، لیبی، الجزایر، مالزی، اندونزی، پاکستان، لبنان، عراق، سودان، عربستان، تونس، هند، اردن و افغانستان در مرکز طبع و نشر قرآن کریم حاضر و ضمن آشنایی با پژوهش‌های صورت گرفته در این مرکز، نتایج تحقیقات و محصولات مرکز را تأیید کرده‌اند.

افتتاحیه این نشست در روز چهارشنبه، 23 اردیبهشت‌ماه 1394 از ساعت 8 صبح در حسینیه الزهرا(س) و با حضور مسئولان فرهنگی کشور و اساتید قرآنی برگزار خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: