تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۲ - ۱۰:۳۲ کد مطلب 55241

ماساژ جنس مخالف ممنوع!

ماساژورهای غیرمتخصصی که دهان به دهان، کارشان را تبلیغ می‌کنند و با افزودن این ادعا که مثلا ماساژ تایلندی، سوئدی و حتی درمانی انجام می‌دهند، برای خودشان مشتری می‌تراشند.

به گزارش میدان 72 به نقل از «خبرآنلاین» از خراسان رضوی؛ دکتر حمیدرضا اسلامی مدیر نظارت و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره به «زندگی سلام» می‌گوید: هرگونه ماساژ‌ درمانی فقط باید توسط متخصصان این حوزه انجام شود و فردی که دست به چنین مداخله‌ای‌ می‌زند باید پروانه انجام این کار را داشته باشد.

این مقام مسئول همچنین می‌افزاید: پرونده‌های‌ تخلف و شکایت فراوانی در این حوزه داریم که اغلب به وارد آمدن صدمات جسمی به فرد منجر شده است. پُرشمار بودن این پرونده‌ها به این دلیل است که افراد دست به مداخلات درمانی می‌زنند، در حالی که حتی توان انجام ماساژ ریلکسی را هم ندارند.

وی هشدار می‌دهد: خسارت بعضی از این مداخلات لطمات جسمی دائمی است و این مردم هستند که نباید به کسی که تاییدیه این کار را ندارد، اعتماد کنند. در حقیقت آن‌ها باید این احترام را برای خود قائل شوند و با اطمینان از صلاحیت ها، جسم خود را به ماساژوری متخصص بسپارند.

این مقام مسئول یادآور می‌شود: عمده این افراد غیرمتخصص که به ماساژ درمانی اقدام می‌کنند، یا با حضور در منزل افراد خدمات ارائه می‌کنند یا در مراکز زیرزمینی و منازل شخصی خود دست به این کار می‌زنند و همین مسئله خود مخاطرات امنیتی دیگری نیز برای مشتری ایجاد می‌کند.

اما از این مقام مسئول درباره انجام ماساژ از سوی جنس مخالف حتی در بعضی مراکز تخصصی می‌پرسیم که وی در پاسخ عنوان می‌کند: این مسئله هم به لحاظ شرع و هم از نظر قانونی تخلف محسوب می‌شود و در صورت اطلاع، حتما با آن برخورد خواهیم کرد.

وی می‌افزاید: انجام ماساژ باید توسط متخصص هم جنس انجام گیرد و چنانچه در مطب پزشکان تغذیه، لیپوماساژ انجام می‌شود؛ حتما متخصصی که دوره لازم را گذرانده باید به این کار اقدام کند و نه اینکه عده‌ای‌ را استخدام کند تا به مشتریان مطب وی خدمات این چنینی ارائه دهند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: