تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۶ - ۱۱:۰۸ کد مطلب 55544

امیدواریم که مکه و مدینه به دست صاحبان واقعی آن بیافتد/ قدردان خدمات ارزنده دکتر احمدی نژاد هستیم

آیت الله قائم مقامی با تشکر از خدمات ارزنده دکتر احمدی نژاد گفت: امیدواریم که عیدی این مبعث شریف فرج ها ، گشایش ها و پیروزی های مسلمین باشد.

به گزارش اختصاصی میدان 72،  آیت الله قائم مقامی در جشن مبعث حضرت رسول اکرم که با حضور دکتر احمدی نژاد و خیل کثیری از مردم تهران در مسجد جامع افسریه برگزار شد، با اشاره به نعمت های بیشمار مبعث گفت: یکی از حکمت های بزرگ مبعث، مفهوم بعثت انسان و بر انگیخته شدن آن است.

وی افزود: همیشه ستمگران و فراعنه ای که حکومت می کنند، نمی خواهند انسان ها مستقلا تصمیم گیری کنند و می خواهند انسان ها برده آنان باشند.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه بیان کرد: در چنین فرهنگ هایی انسان خموده است. آنها معتقدند که انسان همچون حیوانات باید بخوابد و ستون فقراتش خمیده باشد یعنی حقیقت وجود آن باید خمیده باشد و درونش نباید شباهتی با بدنش داشته باشد.

ایشان افزود: خداوند انسان را به گونه ای آفریده که بدنش کرامت شده و تکریم شده است. ایستادگی انسان در مقایسه با سایر جانداران و مثال هایی از این قبیل نشان می دهد که باطن این شخص نیز باید تفاوتی داشته باشد و روح وی نیز ستون فقرات راستی داشته باشد.

وی افزود: هدف این بوده که ما انسان ها، ایستاده قامت بوده و روح ایستاده ای داشته باشیم. انسان هایی از این دست، قبل از مرگ آزادی و بهشت را چشیده اند و بعدا مامور به هدایت سایر انسان ها نیز شده اند. پیامبر مبعوث شده است و این بر انگیختی در حقیقت وجودی وی به معنای کامل کلمه است.

آیت الله قائم مقامی گفت: این انسان به حقیقت این راه یقین دارد و دیگران را نیز به این مسیر دعوت می کند. یکی از فلسفه های مبعث در قرآن کریم، این است که هر قول و زنجیری که بر گردن انسان است، برداشته شود.

وی افزود: باری از جهالت و آداب انحرافی و خرافه بر دوش انسان است و پیامبر برای کمک به برداشتن این بار از روی دوش آدمی آمده است.

ایشان در ادامه بیان کرد: انسان تاکنون نتوانسته حکمتی که پیامبر می آموخت را  به طور کامل درک کند و فهم این حکمت و موضوع برای انسان،  مربوط به آینده است. درک این حکمت آرزوی فلاسفه و امثال ارسطوها و افلاطون ها است.

آیت الله قائم مقامی با بیان اینکه امروز کفر جهانی مفهوم آزادی را با رفع مسئولیت ها و تکالیف انسان در آمیخته ، تاکید کرد: پیامبر اکرم یک بار مورد تکفیر کفار  قرار گرفت  و بار دیگر نیز که باید با تاسف از آن یاد شود، مخالفت و انکار پیامبر از سوی امت وی بوده است.

اصل حرف آنها این بوده است که راه مبعث ادامه یافتنی نیست، اسلام در زمان حیات پیامبر نازل شده و در جامعه تحول ایجاد کرده است اما بعد از ایشان، نمی توان این راه را ادامه داد. بر همین اساس بعد از رحلت پیامبر اکرم، دوباره جامعه به همان رسوم جاهلی نزدیک شد. با این حال باید این مباحث با شفقت و مهربانی در میان جامعه مطرح شود.

وی با اشاره به حضور وهابیت و تسلط آنان بر کعبه معظم و مسجد نبی گفت: چرا مجددا مکه مکرمه باید توسط مشکرین خفی مصادره شود . انشالله مکه و مدینه به دست صاحبان واقعی آن بیافتد و دست آل سعود را که به ناحق بر این کرسی نشسته اند، قطع کند.

وی گفت: آمریکا و اسرائیل و غرب به دنبال برگرداندن انسان به ذات حیوانی هستند و علاقه مندند که انسان ها مانند حیوانات راست قامت نبوده و سر در آخور، مشغول باشند.

وی با تشکر از خدمات ارزنده دکتر احمدی نژاد گفت: امیدواریم که عیدی این مبعث شریف فرج ها ، گشایش ها و پیروزی های مسلمین باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: