تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۶ - ۲۳:۱۱ کد مطلب 55729

حدادعادل : کتاب زبان اصلاح است

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی به سخنان دکتر روحانی در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت:رییس جمهوری دقیق و کامل به اهمیت کتاب و کتاب خوانی اشاره کرد که کتاب زبان زور نیست، بلکه زبان اصلاح است.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، غلامعلی حدادعادل روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی در نمایشگاه کتاب تهران افزود: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این که آقای روحانی دو جنبه را با هم اعلام کرد، در واقع به خوبی و به نحوی تلویحی ضرورت ممیزی و منطقی بودن آن را مورد تاکید قرار داد.

** برای افزایش سرانه مطالعه از مدرسه آغاز کنیم

رییس فرهنگستان زبان و ادبیات فارسی در ادامه به موضوع مهم سرانه مطالعه در کشور اشاره کرد و گفت: برای بالا بردن سرانه مطالعه باید از آموزش و پرورش و مدرسه آغاز کرد و کودکان را از این سنین با کتاب و کتاب خوانی مانوس کنیم.

به گفته حداد عادل، اگر کودکان از سنین پایین با کتاب انس بگیرند این مهم در وجود آنها نهادینه خواهد شد.

** نمایشگاه کتاب متفاوت با گذشته است

رییس بنیاد سعدی، به برگزاری پربارتر نمایشگاه امسال کتاب تهران اشاره کرد و گفت: آنچه در بازدید مشاهده کردم، نمایشگاه امسال به مراتب با کیفیت تر و بهتر از گذشته برگزار شده است.

حداد عادل گفت: به هر جهت سال به سال برگزاری این گونه نمایشگاه ها باید با توجه به بهره گیری تجربیات گذشته بهتر و باکیفیت تر برگزار شود.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امشب (شنبه) پس از 11 روز برگزاری به کار خود پایان می دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: