تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۰۷:۳۲ کد مطلب 55741

موج خوبی در پرداخت زکات از سوی مردم ایجاد شده است

رئیس شورای سیاسیت‌گذاری ائمه جمعه زکات را امری حاکمیتی دانست و گفت: موج خوبی در پرداخت زکات از سوی مردم ایجاد شده است.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس، گردهمایی تخصصی زکات با حضور حجج‌الاسلام محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز، سیدرضا تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، آیت‌الله عالمی نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)‌ و نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه مراکز استان‌ها، مدیران کل کمیته استان‌ها و رؤسای ستاد زکات استان‌ها به میزبانی کمیته امداد امام خمینی(ره) در مجتمع فرهنگی آموزشی آدینه برگزار شد.

حجت‌الاسلام تقوی در ابتدای این مراسم گفت: ماه رمضان در پیش است و فرصت طرح مسائلی همچون زکات از سایر زمان‌ها بهتر است و باید برای تبلیغات دینی و مباحث قرآنی، از طریق نهاد نماز جمعه اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از فرصت‌های خوبی برای تبلیغ فرهنگ زکات، ماه مبارک رمضان است، ابراز داشت: در این جلسه باید راهکارها و پیشنهادهایی که به پیشرفت کار کمک می‌کند، گره‌ها و نواقص کار تذکر داده شود البته این به آن معنا نیست که زحمات گذشته نادیده گرفته شود.

رئیس شورای سیاسیت‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور گفت: زکات همپای نماز در قرآن مطرح می‌شود و ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در این زمینه مسئول هستند لذا ما از هر مسئله‌ای که به اسلامیت جامعه کمک می‌کند و فضای جامعه را به سوی معنویت پیش ببرد استقبال می‌کنیم.

وی افزود: به طور مثال قانون امر به معروف و نهی از منکر که مجلس شورای اسلامی آن را تصویب کرد اگر هم تصویب نمی‌شد وظیفه ذاتی ما بود و اکنون که به تصویب رسیده است طبق قانون باید یکی از ائمه موقت جمعه تهران برای مسئولیت آن انتخاب می‌شد که ما برای آیت‌الله جنتی حکم دادیم و در استان‌ها نیز ائمه جمعه مسئول اقامه امر به معروف و نهی از منکر هستند.

تقوی ابراز داشت: سیاستی که دفتر رهبری اتخاذ کرده این است که میان نهادهای وابسته به رهبری هماهنگی بیشتری وجود داشته باشد از این‌رو کمیته امداد امام خمینی(ره) از نهادهای زیرمجموعه رهبری است و باید هماهنگی داشته باشیم.

وی افزود: کمیته امداد برای بسیاری از کارهای فرهنگی اعم از مسائل تبلیغی، فرهنگی، اقامه نماز و… بسترسازی کند و با توجه به اینکه 20 نهاد فرهنگی داریم اگر نهادها کارهای یکدیگر را توجیه و با هم تعامل داشته باشند، امکانات زیادی در دست خواهیم داشت و اگر همه خودمان را متعلق به نظام بدانیم کمک شایانی انجام خواهد شد.

رئیس شورای سیاسیت‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور تصریح کرد: روحانیت همیشه پناهگاه مردم بوده و بیشتر مردم اگر مشکلی برایشان پیش آید قبل از مراجعه به نهاد و اداره‌ای ابتدا سراغ روحانیت می‌آیند. بنابراین باید به نیازها و مشکلات مردم توجه کنیم که تقویت نظام و اسلام را در پی دارد.

تقوی خاطرنشان کرد: در شورای زکات که قبل از سال 92 تصویب شد جلساتی مشترکی برای فرهنگ سازی با ائمه جمعه و عاملین زکات استان‌ها داشته‌ایم که حدود 33 پیشنهاد پیرامون مسائل زکات عنوان شد و آموزش عاملین و مبلغان زکات، نوع ادبیاتی که مبلغ باید به کار ببرد از جمله این پیشنهادات بود.

وی ابراز داشت: خوشبختانه هم‌اکنون موج خوبی در پرداخت زکات از سوی مردم ایجاد شده و چه در امر زکات واجب و چه زکات مستحبی رقم قابل توجهی جذب شده است.

رئیس شورای سیاسیت‌گذاری ائمه جمعه سراسر کشور یادآور شد: زکات یک امر حاکمیتی و مربوط به ولی فقیه است و ما هم مأموران ولی فقیه هستیم و امیدواریم بتوانیم امامت و ولایت را در این خصوص مدد برسانیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: