تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۰۷:۴۱ کد مطلب 55747

بر پایی غرفه «من یمنی هستم » در نمایشگاه جنبی مسابقات قرآن کریم

همزمان با سالروز مبعث رسول گرامی اسلام نمایشگاه بزرگ قرآن کریم در قالب ۳۵ غرفه از جمله غرفه یمن گشایش یافت.

به گزارش میدان 72 به نقل از تسنیم، حجت الاسلام علی مقنی نصرآبادی مسئول کمیته فعالیت های جانبی سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم با اشاره به فعالیت این کمیته در سه بخش برپایی نمایشگاه محصولات قرآنی، کارگاه های آموزشی و محافل قرآنی اظهار داشت: نمایشگاه محصولات قرآن و حدیث در قالب 35 غرفه در محل برگزاری سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دایر شده است.

وی در خصوص نمایشگاه محصولات قرآنی و حدیث متذکر شد: این غرفه های 35 گانه دارای عناوینی به نام غرفه عفاف و حجاب، غرفه کودک و نوجوان به پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات اعتقادی، مشاوره تربینی و خانوادگی و غرفه یمن است.

مسئول کمیته فعالیت های جانبی درخصوص برپایی غرفه یمن خاطرنشان کرد: در این غرفه با توجه به وضعیت کنونی کشور یمن و نوع فضای سیاسی و فرهنگی در کنار مسابقات بین المللی قرآن به عنوان همصدایی امت اسلامی شکل گرفته است و با شعار «من یمنی هستم» به فعالیت می پردازد.

نصرآبادی غرفه های داستان های قرآنی و ثبت خاطرات قرآنی را از غرفه های جذاب در سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانست و افزود: در این غرفه، خاطرات اساتید و حافظان و قاریان قرآن ثبت و به صورت کتاب به علاقمندان ارائه خواهد شد.

وی یکی دیگر از برنامه های ارائه شده در سی و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم را کمیته فعالیت های جانبی عنوان کرد و گفت: مهم ترین فعالیت این کمیته، برگزاری کارگاه های آموزشی قرآن و تربیتی است.

نصرآبادی در پایان سومین برنامه کمیته فعالیت های جانبی را برگزاری محافل قرآن و عترت در داستان ها دانست و تاکید کرد: بیش از 60 محفل قرآنی با حضور قاریان ایرانی، مصری ، بنگلادشی و قاریان ممتاز کشورمان در مراکز استان ها برگزار می شود.

همچنین صفحه اطلاع رسانی سی‌و دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در اینستاگرام به نشانی: instagram.com/quran_iran راه اندازی شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: