تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۰۷:۵۴ کد مطلب 55764

حضور ۵هزار زائر خارجی از ۳۳ کشور جهان در اردوهای راهیان نور

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور با اشاره به تعداد زائران خارجی راهیان نور سال گذشته(سال ۹۳-۹۴) گفت: حدود ۵ هزار زائر از بیش از ۳۳ کشور جهان در حماسه بزرگ راهیان نور شرکت داشتند.

به گزارش میدان 72 به نقل از تسنیم ، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در گفتگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به تعداد زائران خارجی راهیان نور سال گذشته و امسال(سال 93-94) گفت: حدود 5 هزار زائر از بیش از 33 کشور جهان در حماسه بزرگ راهیان نور شرکت داشتند.

وی افزود: این زائران از کشورهای اروپایی مثل اتریش و اسپانیا، کشورهای آسیایی مثل پاکستان و عراق و کشورهای قاره افریقا بودند که با حضور در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، با این حماسه بزرگ آشنا شدند.

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور پیش تر در نشست خبری با ارائه آماری از اردوهای راهیان نور گفت: حدود 5میلیون نفر در اردوهای راهیان نور امسال شرکت داشته‌اند. بیش از 50 درصد زائران با ماشین‌های شخصی خود برای بازدید مناطق عملیاتی رفتند. در مجموعه راهیان نور حدود 200هزار نفر به مردم خدمت می‌کنند که 99 درصد آن‌ها به‌صورت افتخاری در این کار شریک هستند. افرادی که به‌صورت افتخاری همکاری می‌کنند در حوزه مبلغان، خادمان و راویان راهیان نور حضور دارند. تعداد 23هزار خادم، 16هزار راوی، 13هزار مبلغ و 50هزار نفر مدیر کاروان داریم که این آمار برای چنین حماسه‌ای بی‌مانند است.

وی در ادامه تصریح کرد: 43 یادمان در 5 استان میزبان زائران راهیان نور داریم. در راهیان نور دریایی هم 5 یا 6 یادمان داریم که مجموعاً 50 یادمان دفاع مقدس وجود دارد. می‌بایست زیرساخت‌های این یادمان‌ها گسترش یابد و حالا مردم چه در جنوب و چه استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی هرموقع که می‌توانند حضور پیدا کنند. در اردوهای راهیان نور دریایی نیز سال گذشته 150هزار نفر از مناطق عملیاتی بازدید کردند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: