تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۱:۱۱ کد مطلب 55781

تغییر عجیب قانون تکواندو وسط مسابقات جهانی

مسئولان برگزاری مسابقات جهانی تکواندو به خاطر اینکه بازیکنان ایران نتوانند از تکنیک ویژه‌ای که برای استفاده از سنسور کنار پا داشتند استفاده کنند، یکی از قوانین مسابقات را در جریان برگزاری تغییر دادند.

1032312_667به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 و به نقل ازایسنا، کارشکنی روس‌ها در مسیر تیم ایران نه تنها هم چنان ادامه دارد، بلکه هرروز شکل جدیدتر و عجیب‌تری پیدا می‌کند. بعد از مشکلات زیادی که در داخل و خارج از زمین برای بازیکنان ایرانی به وجود آمد، مسئولان برگزاری مسابقات در آخرین اقدام، یکی از تخصص‌های بازیکنان ایرانی را از آن‌ها گرفتند.

بازیکنان ایران برای استفاده از سنسورهای کنار پا، از تاکتیک نزدیک شدن به حریف و زدن ضربه استفاده می‌کردند. این تاکتیک در مواجه با بازیکنان قدبلند هم زیاد استفاده می‌شود. مسئولان برگزاری مسابقات برای اینکه این روند را متوقف کنند، در حالی که چند روز از زمان برگزاری مسابقات می‌گذرد اعلام کرده‌اند از این به بعد نزدیک شدن به حریف و زدن ضربه خطاست و بازیکن خاطی اخطار خواهد گرفت. اتفاق عجیب‌تر اینکه در جریان میتینگ توجیهی داوران و توضیحات مسئولان به داوران برای اجرای این قانون جدید، به وضوح تاکید شده که بازیکنان ایران تا روز سوم مسابقات 27 امتیاز با این روش به دست آورده‌اند پس باید از آن جلوگیری کرد!

بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی در این باره می‌گوید: اولین بار است که می‌بینم در جریان برگزاری یک مسابقه آن هم در این سطح، قانونی که همیشه بوده تغییر می‌کند. اینکه روی نام ایران تاکید شده باعث ایجاد حساسیت منفی برای داوران می‌شود و کار قشنگی نیست. من حتما به این مسئله اعتراض می‌کنم. البته باید بگویم این تاکتیک تنها تاکتیک ما نیست و برایمان مهم نیست که این تغییر ایجاد شده چون راه‌های زیادی برای گرفتن امتیاز داریم. مساله کار غیرحرفه‌ای مسئولان مسابقات است. تغییر قوانین در جریان مسابقات باعث بهم ریختگی می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: