تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۳:۳۵ کد مطلب 55799

تمام خسارت های عیدانه احمدی نژاد!

شاید خبر پرداخت عیدانه به مردم را رییس جمهور وقت از تلویزیون اعلام کرده باشد، اما همه می دانستند و هنوز هم می دانند که آن عیدانه به دستور رهبر معظم انقلاب و برای کمک به معیشت اقشار متوسط و ضعیف جامعه در آستانه سال نو پرداخت گردید.

میدان 72/ سهیل جانی پور: روزنامه آفتاب یزد در شماره امروز خود و در تیتر یک، عیدانه پرداختی دولت دهم به مردم در آستانه نوروز 92 را به باد انتقاد گرفت و آنرا سرشار از خسارت عنوان کرد، چنان که گویی دیگر چیزی از گذشته باقی نمانده که بدان اعتراض کنند و زیرسوال ببرند و حالا به یاد تبعات منفی عیدانه افتاده اند.

درباب هجمه های رسانه ای به دولت دکتر احمدی نژاد و ادامه بی رحمانه این روند، بارها سخن به میان آمد و دوستان زیادی به این موضوع و چرایی آن پرداخته اند.

Screenshots_۲۰۱۵-۰۵-۱۷-۱۳-۳۳-۲۸

اما نکته جدید آنجاست که این رسانه های زرد، به حدی سعی در تخریب دولت گذشته دارند که گاهی دچار آلزایمر می شوند و اینچنین به اصطلاح گاف رسانه ای می دهند.

شاید خبر پرداخت عیدانه به مردم را رییس جمهور وقت از تلویزیون اعلام کرده باشد، اما همه می دانستند و هنوز هم می دانند که آن عیدانه به دستور رهبر معظم انقلاب و برای کمک به معیشت اقشار متوسط و ضعیف جامعه در آستانه سال نو پرداخت گردید.

مسوولان روزنامه آفتاب یزد به راحتی می توانستند درباره عیدانه جستجویی در فضای اینترنت بنمایند تا ببینند که چه خبر است و دولت وقت از دستور رهبری تبعیت نموده است.

به دو خبر زیر درباره عیدانه از زبان علی لاریجانی و علاالدین بروجردی دقت کنید:

1. علی لاریجانی رییس مجلس درپاسخ به تذکر نماینده نهاوند درباره عیدانه:” درباره پیشنهاد کمک عیدانه قبلا هم گفته شده که این توصیه، توصیه رهبری است و در جلسات دولت و مجلس مقرر شد به همه مردم خصوصا اقشار ضعیف در ماه های پایانی سال کمکی شود.بنابراین از آنجا که این موضوع با نظر رهبر معظم انقلاب انجام شده است از نظر قانونی اشکالی ندارد و من هم نمایندگان مجلس را در جریان قرار داده ام.”

باشگاه خبرنگاران جوان/ یکشنبه 15 بهمن 91

2. علاء‌الدین بروجردی: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت برای کاهش مشکلات مردم و بالا رفتن قدرت خرید آن‌ها به دستور مقام معظم رهبری پرداخت مبلغی به عنوان هدیه به مردم را برنامه‌ریزی کرده است

خبرگزاری فارس 91/11/18

نکته پایانی: برخلاف آنچه که در گزارش آفتاب یزد ادعا شده، مبلغ 70 هزار تومان برای هر نفر به اضافه مبلغ 45500 تومان یارانه بهمن ماه و 45500 تومان یارانه اسفندماه که زودتر از موعد پرداخت شد، بسیار برای مردم گره گشا بود. به طور مثال یک خانواده 5 نفره 350 هزارتومان از محل عیدانه، 227500 تومان از محل یارانه بهمن ماه و 227500 تومان از محل یارانه اسفندماه دریافت کردند که مجموعاً می شود 805 هزار تومان.

همانگونه که دکتر احمدی نژاد در همان زمان اعلام کردند؛ خورد و خوراک مردم جور شد.

با این پول و با احتساب آنچه که روزنامه آفتاب یزد از قیمتهای آنروز مدعی شده- که البته شاید منظور تهران باشد که قطعاً قیمت های شهر تهران بسیار بالاتر از شهرستانهاست- می شد 4 کیلو آجیل آنهم از جنس درجه یک، 5 کیلو ماهی سفید، 20 کیلو برنج و… خرید و احتمالاً بازهم از آن مبلغ باقی می ماند برای میوه و شیرینی.

البته نیازی نیست که اینگونه برای اثبات حق چرتکه بیاندازیم، کافیست از مردم درباره عید 92 بپرسید، تا ببینید چگونه با رضایت از آن یاد می کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: