تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۱۶:۵۷ کد مطلب 55835

تولید یک نماهنگ در اعتراض به فراموش شدن موضوع فلسطین

هنرمندان فلسطینی ساکن نواره غزه، نماهنگی با عنوان «ای عرب» با موضوع فلسطین و فراموش شدن مسئله اصلی جهان اسلام در سایه جنگ های منطقه ای از جمله یمن را تولید کردند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، این نماهنگ که به مناسبت یوم النکبه، سالروز پایه گذاری رژیم منحوس صهیونیستی تولید شده است، با لحنی نکوهش گرانه به سکوت حکام عرب در قبال اشغال 67 ساله فلسطین و همدستی حکام عرب با آمریکا و اسرائیل غاصب اعتراض می کنند.

در بخشی از این موسیقی، شاعر با اشاره به خیانت برادرکشی میان مسلمانان و عرب ها و جنایات گروه های تکفیری، به حمله ارتش های عربی به یمن که یک کشور عربی مسلمان است؛ در حالی که قدس و فلسطین در اشغال صهیونیست ها است، اعتراض می کند.

حازم احمد شاعر اهل غزه، شعر عربی این موسیقی را سروده و نادر حموده نیز خوانندگی این اثر هنری را بر عهده داشته و ترجمه فارسی این شعر به شرح زیر است:

هان ای عرب! سرزمین های اشغالی، تو را می خواند.

با صدای بلند و رسا فریاد بزن و به جنگ کسی برو که با تو دشمنی می کند.

نعمت هایت و اسلحه ات در اختیار دیگران است و دستانت بسته شده و به ذلت کشانده شده ای.

چرا به برادرت خیانت می کنی و حتی با زبان به فریادش نمی رسی؟

سلاحت و نیروهایت را جمع کن و بدان که قدرت تو چشم دیگران را کور خواهد کرد.

باید برخیزی و بدانی که افتخار عرب در تو نهان است.

هان ای عرب چه دردناک است که دستانت در دستان آمریکا و اسراییل قرار گرفته.

روز روشن را باز گردان و شب را به پایان برسان.

چه کسی دوران عزت و افتخار ما را از بین برد؟

باید که به گذشته خویش بازگردیم و این آرزوی بازگشت در درونت، تو را فرا می خواند.

ای عرب! فلسطین، تو و ارتش های آزادی بخشت را فرا می خواند. این راهی است که باید بپیمایی. هان ای عرب! چه کسی آتش دلاوری را در تو خاموش ساخت؟

ایتام عرب ناله می کنند و بیوه زنانمان هزاران هزار شدند.

در حالی که خائنان میان ما تفرقه می اندازند. بیدار شو و در برابر دشمنت بایست.

ای عرب! سر از تن برادرانت جدا می کنی و بدین کار مفتخری، در حالی که خون عرب بر زمین جریان دارد.

یمنی که اصل عربیت است از هم پاشیده شده و خون در فلسطین فواره می زند.

قدس به امید قهرمانان و سربازان توست و آنان را صدا می زند.

ای عرب در همه حال، عزتی را که در تو بود از میان بردی.

اتحادیه بین المللی امت واحده از نخستین روزهای حمله ائتلاف آل سعود به یمن، کمپین بین المللی نسیم رحمت را با همراهی تشکل های مردمی ایرانی و خارجی راه اندازی کرده و ضمن فعالیت در راستای نشان دادن ابعاد گوناگون تجاوز به یمن، اقدام به جمع آوری کمک برای مردم مظلوم یمن نیز نموده است.

اتحادیه بین المللی امت واحده تاکنون کمک های انسان دوستانه ای را به کشورهای فلسطین به ارزش 110 میلیارد ریال در قالب کاروان آسیایی همبستگی با مردم غزه و سرپرستی ایتام شهدا، سومالی به ارزش 2 میلیارد و 225 میلیون ریال، میانمار به ارزش 800 میلیون ریال، پاکستان 10 هزار دلار و سوریه به ارزش یک میلیارد و پانصد میلیون ریال ارسال کرده است.

این اتحادیه از علاقه مندان برای ارسال کمک های مردمی به مردم یمن درخواست کرد تا کمک های خود را به نشانی http://unified-ummah.org/payment-yemen.php و شماره حساب قرض الحسنه 202655270 بانک تجارت شعبه شریعتی- بهارشیراز به نام «مجمع جوانان امت واحده» قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور پرداخت کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: