تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۷ - ۲۳:۳۱ کد مطلب 56022

اولین مدرسه تهران احیا شود

جلسه طرح جامع امامزاده یحیی و موقوفات آن برگزار و پیشنهاد شد تا بناهای تاریخی اطراف امامزاده از جمله اولین مدرسه تهران احیا شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از مهر ، بهزاد یعقوبی، نماینده اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه سه در بازار تهران شرح این جلسه را به خبرنگار مهر اعلام کرد و گفت: جلسه ای با حضور امرودی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری، مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران، عابد ملکی شهردار منطقه ۱۲ محمد زاده مدیرکل اوقاف تهران برای طرح جامع امامزاده یحیی و ۹ هزار متر موقوفات این امام زاده که دانشگاه علم و صنعت نیز روی آن کار کرده، برگزار شد.

وی گفت: این جلسه سومین جلسه ای است که پس از تهران گردی ها برگزار شده و با پیگیری های مسجد جامعی، محمد زاده و من ادامه پیدا کرد. این جلسه که در محل امامزاده یحیی برگزار شد، مسجد جامعی درباره طرح جامع و ایجاد بازارچه جدید به بازارچه قدیمی آن صحبت کرد و گفت که می توان به جای افزودن بازارچه جدید، همان بازارچه قدیمی را رونق داد تا هزینه ها کمتر شود.

مدیرعامل موسسه ایران باستان گفت: مدرسه ای در پیرامون امامزاده یحیی حدود ۴۰۰ سال قدمت دارد و به عنوان اولین مدرسه تهران شناخته می شود. این مدرسه را که اکنون به منزل مسکونی تغییر کاربری یافته به پیشنهاد مسجد جامعی می توان مرمت و بازسازی کرد و یا منزل مرحوم لواسانی که امام جماعت و از بزرگان محله بوده را می توان برای کارهای فرهنگی احیا کرد.

در این جلسه حجت الاسلام امرودی درباره جوانب اجتماعی این طرح صحبت کرد و محمد زاده نیز گفت که زمان در حال از دست رفتن است و باید به مرحله اجرا برسیم. اوقاف تهران امادگی خود را برای اجرایی کردن فاز اول این طرح اعلام کرد. همچنین عابد ملکی، شهردار منطقه ۱۲ نیز در روزهای تعطیل پیگیر این کار بود و گفت که این هفته جلسه ای با شهردار تهران درباره مصوب کردن بودجه طرح جامع امامزاده برگزار می شود. این طرح باید دو ساله تمام شود.

ملکی همچنین از سوی مدیر کل اوقاف استان به سمت هیات امنای امامزاده یحیی منصوب شد و قول داده که هر ۱۵ روز یک بار جلسه ای را درباره موقوفات بازار تشکیل دهد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: