تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۰۸:۲۵ کد مطلب 56056

شنیده بودم که رهبران ایران، رهبران مذهبی و انقلابی هستند

شرکت کننده کشور کنگو در سی و دومین مسابقات بین المللی قرآن کریم،گفت: قبل از سفر به ایران هیچ شناختی از این کشور نداشتم اما امروز به جرات می توانم بگویم که اسلام در جای جای ایران بروز و ظهور دارد.

به گزارش میدان 72 به نقل از تسنیم ؛ مبارک موسی بن محادی، حافظ کل قرآن کریم که از کشور کنگو در بزرگترین رویداد قرآنی جهان اسلام در جمهوری اسلامی ایران حضور یافته در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: اولین باری است که به ایران سفر می کنم، اما احساس می کنم قلباً ایران را دوست دارم و از خدا می خواهم به خاطر خدمتی که به قرآن می کنید به شما کمک کند.

وی افزود: من در این چند روز دیدم که اسلام در همه جای ایران بروز و ظهور دارد و از این بابت خوشحال هستم و تحرک مردم در زمینه قرآن بسیار خوب است.

مبارک بن موسی محادی همچنین با بیان این که درباره انقلاب اسلامی ایران و رهبران آن چیزهایی شنیده ام اما دوست دارم بیشتر بدانم، گفت: من شنیده ام که رهبران ایران، رهبران مذهبی و انقلابی هستند و من خدا را شاکر هستم که در ایران تحرک خوبی در زمینه مسائل دینی وجود دارد و حتما این حرکت ها در سایه همین رهبران دینی ایجاد شده است.

این حافظ کل قران کریم اظهار داشت: من به کشورهای زیادی سفر کرده ام، اما ایران یک تفاوت اساسی با کشورهای عربی دارد که همانا توجه به قرآن است.

وی همچنین از میزبانی خوب ایران و برگزاری مسابقات در سطح مطلوب از دست اندرکاران این مسابقات تقدیر کرد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: