تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۱۰:۵۶ کد مطلب 56079

تیم منتخب هفته پایانی لیگ‌ برتر

چهاردهمین دوره لیگ‌ برتر فوتبال ایران با پایانی عجیب به تاریخ پیوست

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 و به نقل از  “ورزش سه”، در این هفته حساس که 5 بازی بسیار پراهمیت در صدر و قعر جدول، مسابقه دربی 80 را تحت تاثیر قرار داده بود، در نهایت 01029076نتیجه ای رقم خورد که البته چندان هم غیرقابل پیش‌بینی نبود. با این حال شکل رخ دادن حوادث، کاملا برخلاف انتظار بود.

اسامی 11 بازیکن برگزیده هفته پایانی لیگ‌برتر را بخوانید:

سوشا مکانی (پرسپولیس):
واکنش سوشا مکانی به ضربه سر رضا عنایتی نقطه عطفی بر یک سال حضور پرنوسان سوشا در دروازه پرسپولیس بود. مکانی که در نیمه اول سیو فوق العاده ای در این صحنه داشت، نشان داد که یک گلر خوب چقدر می‌ تواند در رقم خوردن نتیجه دلخواه بازی تاثیرگذار باشد.

رامین رضائیان(راه‌آهن):
مدافع راست راه‌آهن برای چندمین هفته متوالی در تیم منتخب جای می‌ گیرد. او در بازی گسترش فولاد هم کارگشا بوده و گل برتری تیمش را به ثمر رساند تا خیال پیکان برای بقا در لیگ از هر حیث راحت شود.

احمد آل‌نعمه (فولاد):
آل‌نعمه که قرار نبود در بازی صبا به میدان برود با مشکلاتی که برای بهمن کامل به وجود آمد، به ترکیب فولاد بازگشت و با وجود اینکه از نظر روحی آماده مسابقه نبود خوب کار کرد و یک گل هم برای تیمش به ثمر رساند.

ایگور پراهیچ(پدیده):
مدافع وسط بلندقامت پدیده در مهار مخوف ترین خط حمله لیگ فوق العاده کار کرد. ضمن اینکه بارها و بارها با پاس های بلند در پشت مدافعان چپ و راست ذوب‌آهن برای شاگردان یحیی ایجاد خطر کرد.

محمدحسین کنعانی زادگان (ملوان):
مدافع سابق جوان پرسپولیس حالا بهترین روزهای زندگی خود را پشت سر می‌ گذارد. او در ملوان فیکس شده و حالا به تیم‌ملی هم دعوت شده است تا به همراه بقای ملوان در لیگ طعم خوش موفقیت را بچشد. او در بازی مقابل نفت‌مسجدسلیمان هم محکم و موثر کار کرد.

ایمان مبعلی(نفت‌تهران):
با وجود فشار بالای بازی تراکتورسازی و نفت ایمان مبعلی باز هم عالی بود و با ارسال دو پاس گل نقش مهمی در تساوی پرگل نفتی ها در تبریز داشت. ایمان در طول بازی با 3 هافبک دفاعی مختلف نبرد داشت و تقریبا موفق بود.

محمد نوری(پرسپولیس):
کاپیتان پرسپولیس با وجود حضور در پست غیرتخصصی نمایش فوق العاده ای مقابل استقلال ارائه کرد و نبض بازی را در دست داشت. البته اعلام فهرست جدید تیم‌ملی کام را بر او تلخ کرد. او حالا باید خود را آماده دو بازی حساس مقابل الهلال کند.

محرم نویدکیا(سپاهان):
بازگشت محرم درست به موقع بود و سپاهان با بردهای متوالی سرانجام به قهرمانی لیگ رسید. پاس گل او در بازی آخر به مهدی شریفی اوج هنر نویدکیا را نشان می‌ دهد. محرم با 5 قهرمانی پرافتخارین بازیکن تاریخ لیگ است، بازیکنی که در آخرین لحظات از تصمیم خداحافظی از فوتبال منصرف شد.

مهدی شریفی(سپاهان):
دومین گلزن برتر لیگ با دو گلی که در بازی سایپا وارد دروازه شاگردان مجید جلالی کرد، پایه گذار قهرمانی سپاهانی ها شد. شریفی اگر کمی زودتر اوج می‌ گرفت و در هفته های قبل نیز همین قدر می‌ درخشید، می‌ توانست آقای گل لیگ‌برتر باشد.

ادینهو(تراکتورسازی):
لوسیانو ادینهو این استحقاق را داشت که لیگ را با جام تمام کند اما او تنها به یک عنوان آقای گلی بسنده کرد. ادینهو در بازی مقابل نفت یک گل عالی زد و دو پاس گل فوق العاده داد تا با برتری احتمالا بهترین بازیکن این فصل لیگ هم باشد.

مهدی طارمی (پرسپولیس):
البته طارمی در این بازی یک خط عقب تر بازی می‌ کرد اما باز هم همان مهاجم تیزچنگ و گریزپایی بود که پرسپولیس سال هاست از حضورش محروم بوده است. طارمی در بازی استقلال یکی از بهترین های میدان بود و بارها مدافعان استقلال را آزار داد.

توضیح:
بازیکنانی مثل گئورگیف (نفت‌مسجدسلیمان)، علی علیپور(پرسپولیس)، آندرانیک تیموریان(تراکتور)، علیرضا عزتی(نفت‌تهران)، احسان حاج‌صفی (سپاهان)، فرزاد حاتمی(ملوان) نیز می‌ توانستند در این تیم حضور داشته باشند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: