تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۱۵:۱۵ کد مطلب 56152

گوشی‌های آیفون هم به «شبکه اجتماعی شمسه» می‌‌پیوندند

نرم‌افزار «شبکه اجتماعی شمسه» (sham۳mobile) به عنوان رقیب نرم‌افزارهای مشابه خارجی برای گوشی‌های آیفون ( با سیستم عامل ios) به زودی رونمایی می‌شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از مهر، حمید کیانی دبیر مجموعه جشنواره‌های شمسه و معاون برنامه‌ریزی اداره کل فرهنگی شهرداری تهران گفت: نرم افزار «شبکه اجتماعی شمسه» (sham۳mobile) به عنوان رقیب نرم افزارهای مشابه خارجی برای گوشی‌های آیفون (با سیستم عامل ios) به زودی رونمایی می‌شود.

وی افزود: پیش از این، نرم افزار «شبکه اجتماعی شمسه» برای گوشی‌های اندرویدی، رونمایی شده بود و تیم جوانان شمسه‌ای طراح این نرم افزار، این شبکه اجتماعی را برای گوشی های آیفون نیز که سیستم عامل آن ios است طراحی کردند.

۱۷ اسفندماه سال گذشته، طی مراسمی از نرم افزار شبکه اجتماعی موبایلی شمسه برای نخستین بار در حوزه خاورمیانه به عنوان یک نرم افزار موبایلی مبتنی بر هویت بومی که ساخت جوانان و استعدادهای کشف شده در مجموعه جشنواره‌های شمسه است، رونمایی شد.

با توجه به اینکه استفاده از نرم افزارهای ارتباطی و شبکه‌های اجتماعی نصب شده بر روی گوشی‌های تلفن همراه، طی چند سال گذشته، به شدت افزایش داشته و دامنه آن، گسترده تر شده است و با توجه به اینکه نرم افزارهای مورد استفاده، خارجی هستند و پیوست های فرهنگی حاکم بر این نرم افزارها، تناسبی با فرهنگ و سبک زندگی ما ندارد، ایده طراحی یک نرم افزار شبکه اجتماعی موبایلی به نام «شمسه موبایل» شکل گرفت.

برای طراحی این نرم افزار، از جوانان و استعدادهای کشف شده در جشنواره های شمسه بهره برده شده است و به یاری خدا، این ایرانی و شمسه ای توانستند یک نرم افزار شبکه اجتماعی بومی و ایرانی بسازند.

طراحی و ساخت نرم افزار شمسه موبایل sham۳mobile یکسال زمان برده و دارای امکاناتی همچون ارسال ویدئو،صدا، عکس و استیکرهای اختصاصی است. شهروندان عزیز میتوانند برای دانلود نرم افزار شبکه اجتماعی شمسه (نسخه اولیه) به سایت www.sham۳.ir مراجعه کرده و این نرم افزار را به صورت رایگان دانلود کنند. این نرم افزار به گونه ای طراحی شده که اطلاعات کاربران در آن قابل دسترسی برای افراد دیگر نیست. سامانه پیامک ۱۰۰۰۳۰۳۰۳ پذیرای انتقادات، پیشنهادات و ایده های شهروندان در این باره است.

مجموعه جشنواره های آئینی، فرهنگی، هنری و تجسمی شمسه برای چهارمین سال پیاپی در ۱۲ عنوان جشنواره «قرآن در زندگی»،«نهج‌البلاغه وزندگی»، «دعا و نیایش»، «فیلم»، «تئاتر»، «نقاشی و تندیس»، «گرافیک و تصویر سازی»،«خوشنویسی»، «سرود و موسیقی»، «کاریکاتور»، «شعر و ادب» و «عکس» در سطح تهران برگزار می شود.

شرکت برای عموم شهروندان آزاد است و علاقمندان می توانند برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.sham۳.irمراجعه کنند. مهلت ثبت نام و ارسال آثار تا پایان اردیبهشت ۹۴ است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: