تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۲۸ - ۱۷:۳۵ کد مطلب 56171

“اتباع غیرمجاز در کشور جاسوسی می‌کنند”

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سرنخ‌هایی به دست ما رسیده است که برخی اتباع غیرمجاز در کشور کار جاسوسی می‌کنند، همچنین برخی از آن‌ها مسایل و جرائمی همچون قتل، سرقت مسلحانه، گروگان گیری به جهت قاچاق مواد مخدر مرتکب می‌شوند که فوق‌العاده تکان‌دهنده و سنگین است.

محمدمهدی زاهدی با اشاره به مشکلاتی که اتباع بیگانه و غیرمجاز در برخی استان‌ها ایجاد کرده‌اند، گفت: با توجه به مشکلات عدیده‌ای که از حضور افراد بیگانه و غیرقانونی در برخی استان‌ها داشته‌ایم، حدود یکسال پیش در این خصوص از وزیر کشور توضیح خواستیم که در آن زمان وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی حضور پیدا کرد و البته پاسخ‌های قانع کننده‌ای نداد و هیچ راهکاری را برای مقابله با سیستم اتباع بیگانه غیرمجاز ارایه نکرد.

وی ادامه داد: پس از آن موضوع، یک تحرک جدی شروع شد و جلسات متعددی با وزیر کشور و معاون وزیر کشور و مقامات دیگر تشکیل شد. در این جلسه مطالباتی را که بیان کرده بودیم، مرور شد و در نتیجه وزیر کشور قول داد، ظرف 6 ماه آینده نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه اقدام کند. با توجه به مواردی که در جلسه علنی مجلس و قولی که وزیر کشور در صحن علنی مجلس در روزسه‌شنبه (22 اردیبهشت) داد، امیدواریم این مشکلات بر طرف شود.

وی با تاکید بر این‌که «حضور غیرقانونی و بدون گذرنامه اساسا کار خلاف قانونی است» گفت:‌ امیدواریم طبق قول وزیر کشور، ظرف 6 ماه آینده اتباع بیگانه به خصوص در استان کرمان ساماندهی شوند و وزارت کشور ظرف این 6 ماه در خصوص کسانی که فاقد مجوز هستند اقدامات لازم را انجام دهد.

منبع:ایسنا

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: