تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ - ۱۱:۰۶ کد مطلب 56520

۴۰ هزار تن از فرهنگیان بازنشسته میشوند

نایب رییس اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس آمار ارایه شده از سوی مسوولان وزارت آموزش و پرورش، امسال ۴۰ هزار نفر از فرهنگیان و کارکنان این وزارتخانه بازنشسته می شوند.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از جهان، جبار کوچکی نژاد روز سه شنبه درباره جزییات جلسه امروز این کمیسیون با معاونان وزارت آموزش و پرورش درباره ساماندهی نیروی انسانی این وزارتخانه اظهار داشت: در این جلسه آماری از نیروی انسانی شاغل در حوزه پرورشی، آموزش عمومی، آموزش متوسطه و هنرستان ها به اعضای کمیسیون ارایه شد.

وی افزود: این آمار نشان می دهد امسال ۴۰ هزار نفر در بخش های مختلف این وزارتخانه بازنشسته می شوند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این جلسه همچنین اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دیدگاه خود را درباره سند تحول و بازگشت مدارس واگذار شده به بخش خصوصی، به دولت ارایه کردند.

کوچکی نژاد افزود: در این جلسه همچنین موضوع پرورشی در هنرستان ها مطرح و مقرر شد این موضوع در جلسه دوشنبه هفته آینده (۴ خرداد) این کمیسیون بار دیگر مطرح شود.

به گفته وی، همچنین به نمایندگان فرصت داده شد تا هفته آینده بحث ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار دهند و دیدگاه های خود را در جلسه آتی به مسوولان این وزارتخانه منتقل کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: