تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۰ - ۱۱:۱۲ کد مطلب 56524

“رفلاکس” بیماری که ایرانیان هفته‌ای یک‌بار تجربه می‌کنند

یک متخصص گوارش با تشریح بیماری رفلاکس که ایرانیان هفته ای یک‌بار به آن مبتلا می‌شوند، تاثیر روزه، صبحانه و قرص آسپرین بر رفلاکس را توضیح داد و گفت: آروغ واکنش بدنی خوبی نیست.

به گزارش میدان ۷۲، به نقل از تسنیم رضا انصاری، درباره باور مردم نسبت به آروغ که عنوان می‌شود نشان از هضم غذا است، اظهار داشت: خیر، اینطور نیست، البته نشان از مشکل خاصی نیز نیست ولی از نظر علمی بادگیر یا همان آروغ زدن مکرر یکی از علائم فلاکس معده است.

وی درباره فواید روزه گرفتن برای برطرف شدن رفلاکس نیز عنوان کرد: روزه در این باره بسیار مطلوب است اما به شرطی که بعد از افطار غذای بسیار مصرف نشود که نتیجه معکوس می‌دهد.

انصاری درباره تاثیر صبحانه برای کاهش رفلاکس نیز عنوان کرد: در مجموعه خوردن غذا طی 3 تا 4 وعده کوچک بسیار بهتر از یک یا دو وعده غذا، آن هم در ساعات نامناسب به خصوص شب هنگام است.

این متخصص گوارش در پاسخ به این مسئله که آیا آسپرین تاثیر و یا مضراتی برای دستگاه گوارش و تشدید رفلاکس دارد، خاطرنشان کرد: آسپرین دارویی است که فواید آن بیشتر از مضراتش است اما درباره تاثیرش بر دستگاه گوارش و رفلاکس باید عنوان کنم که اگر فردی دچار بیماری خاصی از جمله وریدگی معده است مصرف آسپرین ممنوع است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: