تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱ - ۱۲:۰۷ کد مطلب 56795

فغانی قربانی جدید تراکتورسازی و وزارت ورزش!

پیمان طالبیان : تاکید مسؤولان دولتی برای رسیدگی به ماجرای جنجالی دیدار تراکتورسازی – نفت هرچند این امیدواری را برای هواداران پرشورتراکتور به وجود آورد که ,,,

به گزارش سرویس ورزشی میدان 72 ممکن است سرنوشت قهرمانی لیگ چهاردهم تغییر کند اما برابر قانون مورد تایید فیفا تغییر نتیجه دیدارهای هفته پایانی به هیچ وجه ممکن نیست و چنانچه تغییری در نتایج ثبت شده به وجود آید عواقب سنگینی در انتظار فوتبال ایران خواهد بود.

کارشناسان حقوقی و داوری فوتبال ایران پس از استماع سخنان تند وزیر ورزش و دیگر مسؤولان دولتی به اشکال مختلف برای مسؤولان دستگاه ورزش پیغام فرستادند که اگر کوچکترین تغییری در نتایج نهایی هفته سی ام رقابت های لیگ برتر اعمال شود کمترین اتفاقی که برای فوتبال ایران روی دهد تعلیق فعالیت های رسمی در رقابت های بین المللی خواهد بود از این رو بهتر است مسؤولان در اظهارنظرهای خود قدری تجدید نظر کنند.

هشدار کارشناسان و منتقدان هرچند به مذاق مدیران ارشد دولتی به ویژه سران دستگاه ورزش خوش نیامد اما به صورت نامحسوس از سوی آنها پذیرفته شد چون هیچ یک از دست اندرکاران دستگاه ورزش آماده پذیرش تبعات سخت این تصمیم نبودند از این رو حالا در تازه ترین تصمیمات گفته می شود قرار است برای آرام کردن فضای اعتراضی میان هواداران تراکتورسازی تبریز تیم داوری این مسابقه و ناظران اجرایی مورد توبیخ قرار گیرند.

در شرایطی که به گفته کارشناسان علیرضا فغانی کمترین نقش در اتفاقات اخیر را داشته است اما گفته می شود برخی مسؤولان دستگاه ورزش در نظر دارند وی را متهم شماره یک اتفاقات اخیر معرفی کنند و او را به دلیل تصمیمات اشتباه با محرومیت رو به رو کنند.

شروین اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی که در جریان سفر وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال تیم پایتخت نشین را همراهی کرده است از محرومیت شش ساله علیرضا فغانی خبر داده و در این باره گفته است:« به زودی محرومیت داور خاطی دیدار اعلام خواهد شد.» این مقام تبریزی در ادامه ادعای خود آورده است اگر در قضاوت‌ تخلفی صورت بگیرد، محکومیت 2 تا 6 سال لحاظ خواهد شد. فغانی می‌توانست بازی را مدیریت کند تا این اتفاقات نیفتد!

پس از این اظهارنظر جنجالی و مقدمه چینی مسؤولان وزارت ورزش برای محرومیت احتمالی فغانی تعداد کثیری از جامعه داوری ضمن مخالفت با این تصمیم اعلام کرده اند این اتفاق قطعا با واکنش جدی مراجع بین المللی رو به رو خواهد شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: