تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۲/۳۱ - ۲۲:۰۸ کد مطلب 56877

توافق با استکبار که چیزی جز زور نمی گوید؛ همانند بیعت با یزید است

حجت الاسلام و المسلمین رهنما، در مراسم میلاد امام حسین (ع) گفت: هر توافق بد هسته ای و این که هر آنچه داریم از ما بگیریند و پوزخند بزنند چیزی جز بیعت با یزید نیست و قرار نیست که برای عافیت دو روزه دنیا، در مسیر باطل قرار گیریم.

به گزارش خبرنگار میدان 72، حجت الاسلام و المسلمین رهنما در مراسم جشن میلاد امام سوم شیعیان که در مسجد امام صادق (ع) سنگلج برگزار شد، با طرح این سوال که امام حسین کیست و هدفش چه بوده است، گفت: از کودکی از شجاعت و ایثار و مهر و مهربانی ایشان برای ما سخن گفته اند اما لازم است که اندکی از مقام انسان سخن گفته شود تا با اهداف امام حسین بیشتر آشنا شویم.
وی با اشاره به آیه ای از قرآن در خصوص خلافت انسان گفت: جانشینی و خلافت به این معنی است که شخصی جایگزین شخص اصلی شود و انسان با بندگی خدا می تواند جای خدا بنشیند و کارهای خدایی انجام دهد.
وی با بیان اینکه خداوند منکر گفته ملائک که انسان در زمین خونریزی می کند نشده است، تاکید کرد: خداوند متعال به ملائکه فرمودند که شما در خصوص آفرینش انسان از علم کافی برخوردار نیستید. اگر ملائک به مقام انسان معرفت و آگاهی داشتند، اعتراض نمی کردند.
وی گفت: ملائک جایگاه انسان را نمی دانستند. خداوند همه اسمای خود و حقیقت آن را به انسان آموخت و تعلیم داد اما آیا انسان به این مقام رسیده است؟ آیا این ظرفیت در انسان شکوفا شده است که خداوند را نشان بدهد. حقیقت خلقت همین بود و بر اساس حدیث قدسی، خداوند گنجی مخفی بود که با آفرینش انسان آشکار می شود.
رهنما با بیان اینکه شروع آفرینش با محبت و عشق است، گفت: اگر انسان پرده را کنار بزند، آنچه که نادیدنی است می بیند و این ظرفیت در انسان قرار داده شده است.
وی گفت: باید دید که کدام انسان توانسته آن گنج نهان خداوند را نشان دهد، آیا بشر امروز و جهان غرب توانسته اند این گنج پنهان را به نمایش بگذارند؟
رهنما با اشاره به کنده شدن در خیبر توسط حضرت علی (ع ) گفت: آیا انسان دیگری به غیر از معصومین توانسته اند، حقیقت عزت و قدرت خداوند را نشان دهند؟

وی با بیان اینکه آیا حقیقت اسماالله آشکار شده است و ظهور پیدا کرده است؟ گفت: ظهور اتفاق نیافتاده و حقیقت رسول الله، امیرالمومنین و امام حسین و سایر ائمه معصومین آشکار نشده و به زودی با ظهور حضرت صاحب الزمان آشکار می شود.
وی افزود: حقیقت انسان و معنی زندگی و حیات با آمدن ایشان آشکار می شود و تازه متوجه کلاه بزرگی که تاکنون بر سر بشریت رفته است می شویم. وقتی او ظهور کند، همه انبیا و اولیای خدا ظهور می کنند و همه از حضور در این دنیا خرسند هستیم و دیگر این پرسش را مطرح نمی کنیم که چرا آفریده شده ایم.
وی تاکید کرد: بهار حقیقی اتفاق می افتد و ما در مسیر آن حرکت می کنیم. در این مسیر وجود ما هم دیده می شود و ظرفیت و استعدادمان به عنوان یک انسان شکوفا می شود. ظهور پایان نیست و این تفکر اشتباهی است که دنیا با ظهور امام زمان به پایان می رسد بلکه ظهور آغاز زندگی و پایان دوران بردگی است. چشم انسان ها به سوی حقیقت زندگی و حیات روشن می شود و انسان ها هدف از خلقت و آفرینش را متوجه می شوند.
وی با بیان اینکه این ساعات و لحظات دور نیست و مسیری که ما در آن هستیم، مسیر ظهور است، گفت: امام حسین در این مسیر همه چیز خود را فدا کرد و فرمود که امثال من با امثال یزید بیعت نمی کند. امام حسین (ع) دنبال عزیز شدن انسان بود و یزید دنبال ذلت انسان بود. مثل یزید و امام حسین همیشه وجود دارد.
رهنما تاکید کرد: اگر دکتر احمدی نژاد 8 سال خون دل خوردند و مقاومت کردند، امام حسین را الگوی خود را قرار دادند و در این مسیر نیز تاوان سنگینی دادند و مورد تهاجم همه جانبه یزید و یزیدیان قرار گرفتند.
وی گفت: کسی که عشق حسین دارد چه باکی از تخریب ها و کثرت لشگر دشمن دارد و تنها 72 نفر کافی است که پرچم حق را بالا نگه دارند.
وی تصریح کرد: توافق با استکبار که چیزی جز زور نمی گوید؛ همانند بیعت با یزید است و هر توافق بد هسته ای و این که هر آنچه داریم از ما بگیریند و پوزخند بزنند چیزی جز بیعت با یزید نیست و قرار نیست که برای عافیت دو روزه دنیا، در مسیر باطل قرار گیریم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: