تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۲ - ۰۶:۲۲ کد مطلب 56949

وقتی دانشگاه محل رقص و پایکوبی می‌شود!جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان یا فارغ شدن از قیود فرهنگی

جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه مازندران به جشن فارغ شدن از قیود اخلاقی، دینی و حتی علمی در این دانشگاه مبدل شد.

به گزارش میدان72 از شهرستان بابلسر، صندلی‌های ردیف شده در سالن برگزاری جشن و بنرهایی که از حضور سرپرست دانشگاهی که انتظارش سر آمده تا حکم ریاست را از وزیر دریافت کند، از برگزاری جشن باشکوه، معقول و منطقی خبر می‌داد.

اما زمانی که موسیقی تند در فضای سالن برگزاری جشن فارغ‎التحصیلی دانشجویان بزرگ‎ترین دانشگاه دولتی شمال کشور پخش شد، دانشجویان که گویی در این چهار سال تحصیل فراگیری رقص را پیشه کرده بودند، عنان از کف دادند و با حرکات موزون فضای سالن را با سالن‌های پارتی و عروسی‌های مختلط اشتباه گرفتند و در محضر سرپرست و معاون فرهنگی دانشگاه که هر دو معمم به لباس روحانیت بودند، حرکات نامناسب و موزون را به‎صورت مختلط از خود بروز دادند.

جشنی که قرار بود با لباس فارغ‎التحصیلی و گرفتن دانش‌نامه به پایان برسد، در محضر اساتید به کلاس رقص و پارتی مبدل شد، دانشگاهی که پیشانی فرهنگ مازندران است، این روزها تنش‌های فرهنگی زیادی را پیش رو دارد و جالب‌تر اینکه هم سرپرست و هم معاون فرهنگی دانشگاه مازندران با دیدن این صحنه‌ها هیچ اعتراضی نکردند.

قاسمی مسئول سیاسی بسیج این دانشگاه در این رابطه افزوداز نگاه مسئولان  دانشگاه مازندران برکزاری جشن به همراه اقدامات غیر فرهنگیی اقدام فرهنگی محسوب میشود.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه مازندران با اشاره به سخنان امام خمینی (ره) درباره فعالیت دانشگاه که فرموده بودند” دانشگاه خوب عقده بازکن است، دانشگاه بد، نبودش بهتر از بودنش است چرا که با بودن یک دانشگاه فاسد، افراد معاند و مخالف با اسلام درست می‌شود”، افزود: عامل اصلی پیروزی این انقلاب، شهیدانی هستند که جانشان را برای نهضت اسلامی نثار کردند تا فضای جامعه کشور و جامعه دانشگاهی، به سمت و سوی هرزگی و بی‌بند و باری سوق پیدا نکند.

وی در پایان گفت: یکی از تکه‌های پازل گفتمان تعامل با استکبار جهانی ترویج فرهنگ اباحه‌گری میان دانشجویان و قشر تحصیل‌کرده است که با سرگرم کردن دانشجویان به بی‌بند و باری، روحیه مطالبه‌گری و انقلابی آنان از بین می‌رود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: