تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۱۲:۵۹ کد مطلب 57129

شرط بندی حسین مرعشی و شجاعی کیاسری روی احمدی نژاد

شجاعی اعلام کرد که اعتقاد دارم با همین روشی که احمدی نژاد ادامه می دهد می‌تواند 40 الی 50 نفر از افرادی که معاونین و وزراء سابق او هستند به مجلس بفرستد. حسین مرعشی نیز در گفتگویی در پاسخی به سوالی مبنی بر فعال شدن جریان احمدی‌نژاد و پایداری در مراکز استان‌ها گفت:جریان آقای احمدی‌نژاد، جریان تمام‌شده است. شانسی به لحاظ حمایت مردمی ندارد و اساسا جریان تلقی نمی‌شود. اینها آدم‌هایی هستند که فقط مثل خود احمدی‌نژاد رویِ آنها زیاد است.من می‌گویم آقای احمدی‌نژاد و یارانش یک کرسی در مجلس نخواهند داشت. این را یادداشت کنید و بعد از مجلس می‌بینیم!

به گزارش میدان72به نقل از وارش نیوز، احمدی نژاد یکی از زیرک ترین روسای جمهور ایران بود که نه محافظه کاری هاشمی رفسنجانی را داشت و نه حیای رئیس دولت اصلاحات را!  او و تیم رسانه ای اش با برنامه ای دقیق راهی را باز کردند تا همواره در صدر اخبار قرار گیرند و خیلی هم برایشان فرق نمی کرد این اخبار در مزمت رئیس دولت پاکدست باشد یا در حمایت از وی . هرچند بیش از 90 درصد اخبار عملا نقد اقدامات او بود اما احمدی نژاد که عاشق دیده شدن است برایش محتوا تفاوت چندانی ندارد، فقط می خواهد دیده شد، همین و بس!

در یکی از پروژه های همراهان احمدی نژاد یک سناریوی نخ نمای تائید و تکذیب برنامه ریزی شده است. از طرفی حامیان وی از هر فرصتی برای تبلیغات مجلس استفاده می کنند و از سویی دیگر وی و دفترش هرگونه فعالیت انتخاباتی را تکذیب می کندو رسانه ها نیز در  آمد و شد  میان این تائید و تکذیب بالاخره خبری را از وی روی خروجی ها قرار می دهند تا نام او علی رغم بلاهای بسیاری که بر سر کشور آورد همچنان در اخبار داغ قابل مشاهده باشد.

همین نقشه زیرکانه اما پیش پاافتاده باعث شده است که رسانه های مختلف در گفتگو با رجال سیاسی بالاخره سوالی درباره احتمال رای آوردن طرفدران گفتمان دولت سابق در انتخابات مجلس دهم بپرسند. نکته جالب این گفتگوها این است که بسیاری از اصولگرایان که سعی می کنند به ظاهر خود را از احمدی نژاد مبرا کنند در گفتگوهایشان باطنشان را نمایان می سازند و نشان می دهند که شیفته بازگشت دورانی هستند که در آن قانون چندان محلی از اعراب نداشت و هر کس هرکاری دلش می خواست می کرد.

وضعیتی که منجر به تولد خاوری ها و امیرخسروی ها  و زنجانی ها شد و هر روز که می گذرد ابعاد تازه ای از فجایع آن دوران رسانه ای می شود.

در این یادداشت دو نظر کاملا مختلف درباره میزان محبوبیت و احتمال رای آوردن طرفداران احمدی نژاد را به نمایش خواهیم گذاشت. یک نظر از طرف شجاعی نماینده اصولگرای ساری که طرفدار پروپاقرص دولت احمدی نژاد بود و نظری دیگر از  حسین مرعشی از اعضای حزب کارگزاران سازندگی که از جدی ترین منتقدان سیاست های دولت نهم و دهم به شمار می آمد.

شجاعی: احمدی نژادی ها 40 تا 50 کرسی در مجلس به دست می آورند

شجاعی در گفتگو با یکی از رسانه های مجازی اعلام کرد که « اعتقاد دارم با همین روشی که احمدی نژاد ادامه می دهد می‌تواند 40 الی 50 نفر از افرادی که معاونین و وزراء سابق او هستند به مجلس بفرستد.» هرچند وی پرده از روشی که منجر به حضور 40 الی 50 تفر از دولتمردان سابق در مجلس آینده خواهد شد برنداشت اما می توان فهمید که منظور وی به جز استفاده از چهره های شناخته شده، برخورداری از موقعیتی است که در شورای نگهبان دارد. چرا که برخی از اعضای این شورا منجمله آیت الله جنتی که در انتخابات 88 رسما و برخلاف قانون از احمدی نژاد حمایت کرد ، همچنان در برابر فسادهای دولت قبل سکوت پیشه کرده و ترجیح می دهد فعالیت های این دولت را نقد کند!

مرعشی: حتی یک کرسی به احمدی‌نژادی‌ها نمی‌رسد

حسین مرعشی نیز در گفتگویی مفصل با روزنامه اصلاح طلب شرق  در پاسخی به سوالی مبنی بر فعال شدن جریان احمدی‌نژاد و پایداری در مراکز استان‌ها گفت:« جریان آقای احمدی‌نژاد، جریان تمام‌شده است. شانسی به لحاظ حمایت مردمی ندارد و اساسا جریان تلقی نمی‌شود. اینها آدم‌هایی هستند که فقط مثل خود احمدی‌نژاد رویِ آنها زیاد است»

وی افزود:« من می‌گویم آقای احمدی‌نژاد و یارانش یک کرسی در مجلس نخواهند داشت. این را یادداشت کنید و بعد از مجلس می‌بینیم»

پس از بیان این اظهارات خبرنگار از وی دلیل اطمینان بیش از حدش نسبت به این موضوع را می پرسد که مرعشی در پاسخ می گوید:« من با قاطعیت کامل این حرف را به شما می‌زنم. اولا عبور آنها از شورای نگهبان سخت خواهد بود… آقای احمدی‌نژاد ضربه و لطمه‌ای که زده، هیچ‌کس در تاریخ ایران نزده است. این واقعیت بسیار روشن و تلخ تاریخ ماست ضمن اینکه تحلیل من برپایه اطلاعات من است و دوم اینکه اگر از فیلتر شورای نگهبان هم عبور کنند، با توجه به خسارتی که آنها به مردم زدند و مردم با همه رگ و پوست و خونشان آن را درک کردند در انتخابات ساکت نمی‌نشینند. اگر آنها وارد انتخابات شوند، صحنه انتخابات به یک صحنه اطلاع‌رسانی دقیق از کارکرد بسیاربسیار خسارت‌بار آنها تبدیل خواهد شد و اگر آبرویی هم داشته باشند، آن هم از بین خواهد رفت. »

این دعوای جالب بر سر کسی که خودش عاشق نزاع بر سر خود است تا انتخابات مجلس ادامه خواهد داشت. پس از پایان شمارش آرا باید دید پیش بینی شجاعی درست از آب در می اید یا مرعشی!

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: