تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۳ - ۲۰:۳۰ کد مطلب 57146

مذاکرات هسته ای و امنیت ملی که به خطر افتاد

در واقع قبول بازررسی از تاسیسات نظامی دندان طمع دشمنان این ملک و بوم را برای دست اندازی به کشورمان تیز می کند، در این بین با توجه به اهمیت مسائل امنیتی و امنیتی شدن پرونده هسته ای ضرورت بازگشت پرونده هسته ای کشورمان از وزارت خارجه به شورای عالی امنیت ملی بوجود آمده است.

میدان72/محمد امین خلیل زاده: امنیت به عنوان نیازی اساسی که حتی در روند تکامل یافتن تمدن بشریت به عنوان مهترین معیار مورد توجه بوده است. چه آنکه در هرم تعریف شده برای نیازهای انسان، امنیت در قاعده هرم قرار گرفته است، در شرح وظایف دولت ها در تمام اعصار نیز، تنها عاملی که در تعریف از وظایف دولت از نظر مکاتب مختلف اندیشه سیاسی مورد وفاق عالمان این عرصه قرار گرفته است وظیفه دولت ها در تامین امنیت شهروندان و مقابله با تهدیدات داخلی و خارجی می باشد.

روی کار آمدن روحانی و کابینه ای که عمده آنان افرادی با سابقه های جدی امنیتی می باشند، تنها امیدی که به واسطه این چینش کابینه بوجود آمد کاهش مشکلات امنیتی و حداقل تداوم ثبات و امنیت در دوران دولت های نهم و دهم بود.

اما عملکرد دولت بنفش در طول دوران مسئولیت خود باعث شده است که مشکلات و مسائل امنیتی جدی و متعددی که هر روز خبر آن از گوشه ای از ایران عزیزمان مخابره می شود، ناکارامدی دولت را در حوزه امنیتی به رخ بکشد.

در جنوب شرقی و سیستان هر روز شاهد خبر ترور و گروگان گیری جدیدی هستیم تا انجا که تروریست ها به مرزهای ما تجاوز کردند و سربازان مرزبانی را به گروگان گرفتند و تراژدی بعدی را در اولین نوروز دولت یازدهم رقم زدند، در منتها الیه سیستان و بلوچستان یعنی در خوزستان این گروهک های تجزیه طلب هستند که در وقایعی چون حمیدیه به امنیت ملی آسیب وارد می کنند.

کمی بالاتر برویم مهاباد به واسطه مدیریت گروهک های مثل کومله که وزیر اطلاعات دولت بنفش هم از مذاکره با آنان خبر داده بود، حادثه ای تبدیل به اغتشاش می شود.

در نهایت در تبریز شاهد اعتراضات خیابانی بخاطر بازی تراکتورسازی هستیم مسئله ای که در نشان دادن چهره نا امن از جمهوری اسلامی تاثیر جدی دارد.

اما این روزها دولت که اقتصاد، سیاست خارجی و داخلی  و هر آنچه به ذهنتان می آید را منوط به توافق با غرب و آمریکا کرده است در اقدامی خطرناک که با نهیب تند رهبری در دانشگاه امام حسین  نیزمواجه شد، مسئله بازرسی از تاسیسات نظامی کشورمان را تحت عنوان ” پروتکل الحاقی ” پذیرفته است.

از آنجای که اطلاعات در حوزه نظامی از اهمیت زیادی برخوردار است و با توجه به سابقه منفی بازرسان آژانس انرژی اتمی در جاسوس و حتی خرابکاری( ویروس استاکس نت) هسته ای این تعهد غیر منطقی کشور را در آستانه یک تهدید جدی قرار می دهد، چرا که پس از کسب اطلاعات نظامی ضربه نظامی کار چندان سختی برای دشمنان ما نیست و آنها به راحتی می توانند که در ظرف مدت کوتاهی سامانه دفاعی کشور را از کار بیاندازند.

در واقع قبول بازررسی از تاسیسات نظامی دندان طمع دشمنان این ملک و بوم را برای دست اندازی به کشورمان تیز می کند، در این بین با توجه به اهمیت مسائل امنیتی و امنیتی شدن پرونده هسته ای ضرورت بازگشت پرونده هسته ای کشورمان از وزارت خارجه به شورای عالی امنیت ملی بوجود آمده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: