تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ - ۱۵:۵۸ کد مطلب 57295

تهران میزبان جشنواره فرهنگی کشورهای اسکاندیناوی

نمایندگی های چهار کشور شمال اروپا قرار است مشترکاً یک جشنواره فرهنگی با موضوع هنر و فرهنگ حوزه اسکاندیناوی در تهران برگزار کنند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، کشورهای دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد هریک در این نمایشگاه دارای غرفه مجزا خواهند بود که در آنها آثار هنری، تصاویر و نقاشی های مربوط به حوزه اسکاندیناوی به نمایش در می آید.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فرهنگی کشورهای اسکاندیناوی ، این رویداد فرهنگی تلاش دارد مردم کشورمان را با هنر و فرهنگ «کشورهای حوزه نوردیک» آشنا سازد. کشورهایی که از جمله شرکای کلیدی ایران در عرصه صنعت، انرژی و فناوری بوده و برخی از شرکتهای بنام و شناخته شده آنها سالهاست علی رغم تحریم ها در ایران فعال هستند.

این جشنواره با همکاری جامعه هنرمندان ایران و پشتیبانی مالی برخی شرکت های مشهور حوزه اسکاندیناوی، از هفدهم تا بیست و ششم خرداد ماه در محل خانه هنرمندان ایران در خیابان طالقانی برگزار می شود.

در حالی که ایران و کشورهای گروه 1+5 سرگرم مذاکره برای دستیابی به یک توافق جامع بر سر برنامه هسته ای تهران هستند و در شرایطی که به گفته رئیس جمهوری کشورمان «در صحنه بین المللی، سرداران مذاکرات و دیپلماسی» در حال غرور آفرینی برای ملت هستند، با سست شدن تحریم های اقتصادی ضد ایرانی، در حوزه فرهنگ هم بازار تعاملات فرهنگی اروپا با تهران روز به روز گرم تر می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: