تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۴ - ۱۸:۳۱ کد مطلب 57446

“گران فروشی دارو” بر خلاف قانونی و به بهانه مالیات

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گران فروشی دارو به بهانه مالیات را خلاف قانون دانست و به مسئولان سازمان غذا و دارو تذکر داد تا با متخلفان برخورد کند.

به گزارش سرویس جامعه میدان ۷۲، به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیامک مره‌صدق درباره برخی تخلفات در داروخانه‌ها مبنی بر افزایش قیمت برخی از داروها به بهانه مالیات بر ارزش افزوده،‌ اظهار داشت:‌ براساس بند 9 ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده، انواع دارو، لوازم مصرفی درمانی و خدمات درمانی از مالیات بر ارزش افزوده معاف است، لذا نباید چنین اقدامی از سوی داروخانه‌ها انجام شود.

نماینده مردم کلیمیان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ بدون‌شک گران فروشی دارو به بهانه مالیات خلاف قانون است و وظیفه مسئولان سازمان غذا و دارو است تا در این زمینه ورود کند چراکه در این زمینه خلاء قانونی وجود ندارد بلکه تنها مشکل رعایت نکردن قوانین است.

این نماینده مردم در مجلس نهم به خانه ملت گفت: در این میان لازم است تا واحد نظارت سازمان غذا و دارو با جدیت ورود پیدا کند چراکه در صورت ادامه چنین روندی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس نسبت به این معضل ورود پیدا خواهد کرد.

مره‌صدق تاکید کرد:‌ اگرچه تاکنون تعداد کمی از داروخانه‌ها چنین تخلفاتی را انجام دادند اما سازمان غذا و دارو باید نظارت خود را گسترده‌تر کند لذا به این سازمان تذکر خواهیم داد تا اقدام ضربتی را برای برخورد با متخلفان به کار گیرند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: از سویی دیگر اگر مردم نیز شاهد چنین تخلفاتی هستند باید گزارش خود را به مسئولان سازمان غذا و دارو گزارش کنند تا جلوگیری از این تخلفات سریع‌تر انجام شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: