تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۲:۴۹ کد مطلب 57489

ظهور بی اخلاقی های دوران اصلاحات در دولت تدبیر و امید! + فیلم

اما سوال مهم اینجاست که چگونه دانشگاهی که قرار است مبدا تحولات باشد و جوان تراز انقلاب اسلامی را به جامعه تحویل دهد تا این حد تنزل پیدا کرده که این بی حرمتها در حضور رئیس دانشگاه و مسوولان، در کنار مرقد شهدا دیده می شود و صدای اعتراض هیچ استاد دغدغه مندی بلند نمیشود؟

به گزارش اختصاصی میدان 72 ،چهارشنبه هفته گذشته برنامه ای موسوم به جشن فارغ التحصیلی! در دانشگاه مازندران برگزار شد که طی این برنامه حرکاتی دور از شان دانشجویان و بصورت مختلط دیده شد. نکته عجیب در این جشن حضور مدیریت دانشگاه و مسوولان فرهنگی ذی ربط بود که شاهد این یک قبح شکنی آشکار بودند.

این برنامه واکنش های بسیاری را در پی داشت که از جمله آن میتوان به اعتراض و ابراز تاسف حجه الاسلام والمسلمین طلابیان امام جمعه شهرستان بابلسر و موضعگیری بسیج دانشجویی این دانشگاه نام برد.

خبرنگار میدان72 با پیگیری این موضوع از مسئولان دانشگاه خواستار توضیحاتی شد که پاسخ روشنی از مسئولین زیربط دریافت نکرد.

دکتر محسنی رئیس حراست دانشگاه در پاسخ به سوال خبرنگار مبنی بر  اینکه جشن و پایکوبیِ خلاف اخلاق دانشجویی و اسلامی برگزار شد، این موضوع را تکذیب کرده و ابراز داشت که فقط چند مورد محدود بوده است که قابل توجه و مهم نبود و فیلمهایی که پخش شده است قسمت کوچک و بی اهمیت آن مراسم است و در کمال تعجب، حضور و نظاره گر بودن آقایان در آن مراسم ارا نکار کردند.

ایشان در پاسخ به اینکه با اینگونه مراسمات در دانشگاه مقابله نخواهید کرد افزود که از طریق قانون مسئله را پیگیری میکنیم اما در کل مسئله مهمی نبوده است.

دکتر دیانی، معاونت فرهنگی دانشگاه مازندران در پاسخ به خبرنگار میدان72، برخلاف دکتر محسنی به تکذیب و انکار موارد ذکر شده نپرداختند و این موضوع را قابل پیگیری و مهم دانستند.

سایت رسمی این دانشگاه دیشب با انتشار اعلامیه ای رسمی از اتفاقات رخ داده ابراز تاسف کرد و هرگونه رفتار ساختار شکنان فرهنگی را محکوم کرد و این موارد را بصورت نقطه دانست و هیبت رئیسه این دانشگاه ترویج هرگونه اباحه گری را کذب محض دانست.

البته عجیب است که در این اعلامیه ی چند بندی به نسبت فرعی و بی اهمیتی چون حضور مهمانان و سیر برگزاری مراسم توجه بیشتری شده است تا مواردی که ذکر شد و اعتراض دانشجویان ارزشی را برانگیخت و میتوان اینگونه برداشت کرد که این نوع قبح شکنی ها را چندان مهم جلوه نداده است.

اما سوال مهم اینجاست که چگونه دانشگاهی که قرار است مبدا تحولات باشد و جوان تراز انقلاب اسلامی را به جامعه تحویل دهد تا این حد تنزل پیدا کرده که این بی حرمتها در حضور رئیس دانشگاه و مسوولان، در کنار مرقد شهدا دیده می شود و صدای اعتراض هیچ استاد دغدغه مندی بلند نمیشود؟

آیا دولت تدبیر و امید که طلایه دار اعتدال و میانه روی است این مسائل و بی اخلاقی ها را در حد اعتدال ارزیابی کرده است که ریاست انقلابی دانشگاه هیچگونه عکس العملی از خود نشان نمیدهد و برخی هنجارشکنانه تظاهر به دربند بودن و عدم آزادی برای دانشجو دارند؟

دانشجویان انقلابی و متعهد تمامی دانشگاههای سراسر کشور با تقبیح اینگونه اعمال و بی اخلاقی ها خواستار جلوگیری و مدیریت این برنامه ها از سوی دولت هستند تا دیگر شاهد این مسائل در دانشگاهها و شکستن حرمتها در مملکت اسلامی مان نباشیم.

مطالب مرتبط :

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: