تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۱:۰۰ کد مطلب 57522

برای دیدن رهبری لحظه‌شماری می‌کردم/ دوست داشتم پیشانی‌ ایشان را ببوسم

نفر اول رشته حفظ کل سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن با بیان اینکه برای دیدار بدون واسطه با رهبری لحظه‌شماری می‌کردم، گفت: من حتی در این مدت برای بوسیدن رهبری هم برنامه‌ریزی کرده بودم.

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس، در سی‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قران کریم، حجت الاسلام «محمدمهدی رجبی» موفق به کسب رتبه نخست در رشته حفظ کل شد.

هر سال پس از پایان مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزیدگان رشته قرائت و حفظ در دیدار مسئولان و شرکت‌کنندگان این مسابقات با مقام معظم رهبری به تلاوت آیاتی از قرآن کریم خواهند پرداخت.

تلاوت در محضر رهبری آرزوی دیرینه‌ام بود

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم پس از تلاوت در محضر رهبری در نشست صمیمانه با خبرنگاران که در سازمان دارالقرآن برگزار شد، با اشاره به اینکه ارائه محفوظات در محضر رهبری آرزوی دیرینه من بود، اظهار داشت: در گذشته یک‌بار در دیدار اهالی قرآن با رهبری که اول ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، حضور داشتم. از همان زمان وقتی می‌دیدم قاریان و حافظان بعد از اجرای برنامه برای دست‌بوسی خدمت آقا می‌رفتند در دلم آرزو کردم که من هم بتوانم روزی بدون واسطه با رهبری صحبت کنم.

وی با بیان اینکه تلاشم برای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و کسب عنوان نخست برای دیدار با رهبری بود، گفت: برای برگزیده شدن در مسابقات بین‌المللی قرآن دو هدف داشتم؛ می‌دانستم افرادی که موفق به کسب رتبه نخست می‌شوند توفیق تشریف به خانه خدا را هم کسب می‌کنند و اینکه پس از پایان مسابقات به دیدار رهبری می‌روند؛ همین امر مرا تشویق به تلاش بیشتر می‌کرد.

برای دیدار با رهبری لحظه‌شماری می‌کردم/ تلاوت در محضر ایشان سنگین‌تر از فینال بود

حجت الاسلام رجبی با اشاره به اینکه پس از موفقیت در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برای دیدار با مقام معظم رهبری لحظه‌شماری می‌کردم، افزود: وقتی وارد بیت رهبری شدم حس غیرقابل وصفی داشتم؛ هنگامی هم که قرار شد در محضر رهبری تلاوت داشته باشم استرس عجیبی داشتم به طوری که می‌توانم بگویم تلاوت در محضر ایشان بسیار سنگین‌تر از تلاوت در مرحله فینال مسابقات بود.

دوست داشتم پیشانی رهبری را هم ببوسم

حافظ بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برای قرائت خوب در محضر رهبری برنامه ریزی کرده بودم، گفت: من حتی برای نحوه بوسیدن ایشان هم با اساتید مختلف صحبت کردم؛ دوست داشتم پیشانی رهبری را ببوسم اما بنا بر ملاحظاتی به بوسیدن صورت و دست ایشان اکتفا کردم.

وی با اشاره به اینکه پس از پایان تلاوت حس خاصی داشتم، افزود: آنقدر از دیدن مقام معظم رهبری بدون واسطه خوشحال بودم که تا ایشان را دیدم گفتم: «آقا آرزوی دیرینه‌ام برآورده شد». پس از آن حضرت آقا به خاطر قرائت قرآن چند بار به من «احسنت» گفتند و در ادامه از محل سکونتم پرسیدند؛ وقتی گفتم در مشهد ساکن هستیم لبخندی زدند.

کسب اجازه از رهبری برای دعوت از پدر

حجت‌الاسلام رجبی با بیان اینکه پدرم نیز علاقه بسیاری برای دیدن رهبری از نزدیک داشت، گفت: دوست داشتم آرزوی پدرم که صحبت بدون واسطه با رهبری بود، محقق کنم به همین جهت وقتی در محضر مقام معظم رهبری زانو زدم از ایشان خواستم که اجازه دهند پدرم نیز خدمت‌شان برسد که حضرت آقا هم اجازه دادند. برخی اطرافیان به من می‌گفتند از تلاوت قرآن در محضر رهبری قشنگ‌تر کسب اجازه برای دعوت از پدرتان بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: