تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۲:۴۱ کد مطلب 57575

فرار آخوندی از کارت زرد مجلس با یک رای تقلبی + فایل صوتی

عباس اخوندی وزیر راه شهرسازی در هفته گذشته در مجلس حضور یافت تا به سوال نمایندگان مبنی بر کم کاری وزراتخانه متبوع در اتمام طرح مسکن پاسخ دهد؛ بعد از توضیحات وزیر، رای گیری از نمایندگان، نشان از قانع شدن لب مرزی نمایندگان مجلس از جواب وزیر یعنی با دادن 107 رای از 211 نماینده مجلس داشت.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72 عباس اخوندی وزیر راه  شهرسازی در هفته گذشته در مجلس حضور یافت تا به سوال نمایندگان مبنی بر کم کاری وزراتخانه متبوع در اتمام طرح مسکن پاسخ دهد؛ بعد از توضیحات وزیر، رای گیری از نمایندگان، نشان از قانع شدن لب مرزی نمایندگان مجلس از جواب وزیر یعنی با دادن 107 رای از 211 نماینده مجلس داشت.
طبق قانون از 211 نماینده مجلس در روز سوال از آخوندی باید نصف +1 نفر (یعنی 106.5 و با رند کردن به بالا، 107 نفر) به آخوندی رای مثبت می دادند تا مجلس از توضیحات آخوندی قانع اعلام شود؛ دقیقاً همین اتفاق افتاد و 107 نفر به عباس احمدآخوندی رأی مثبت دادند تا وی بعد از دوبار سوال به فاصله یک سال بار دیگر از اخذ کارت زرد سربه سلامت ببرد. گفتنی است در دولت اول احمدی نژاد نیز در زمان رای اعتماد به وزیر کشور، صادق محصولی هم با رای لب مرزی به وزارت رسید که با جنجال زیاد رسانه های مخالف احمدی نژاد مواجه شد و این رسانه ها با تیتر “به اضافه ی نیم” از این واقعه یاد کردند و حتی علی مطهری مدعی تقلب هیئت رئیسه در رای گیری مجلس شد.

اما در این میان صحبتی در مجلس مبنی بر تلاش برخی نمایندگان حامی آخوندی مبنی بر متقاعد کردن نمایندگان مخالف رد و بدل شد که گویا این تلاش از این حد نیز فراتر رفته و تا عوض کردن رأی نمایندگان مخالف با زدن دکمه 4 (موافقت) رسیده است.

سایت حق مسکن در اینخصوص می نویسد: روز سه شنبه ۱۳۹۴/۲/۲۹ وزیر راه و شهرسازی، دکتر آخوندی، برای پاسخ به سوال نمایندگان پیرامون عملکرو وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن مهر، در مجلس حضور یافتند. بعد از قرائت گزارش کمیسیون عمران، دکتر آخوندی دفاعیات خود را ارائه دادند. پس از ایشان آقای رسایی به نمایندگی از طراحان سوال مباحثی را مطرح نمودند که پس از یک دور رفت و برگشت پرسش و پاسخ در وقت معین، از جواب دکتر آخوندی قانع نشدند و طبق قانون هیئت رئیسه مجلس طرح سوال را به رای گذاشتند.

از تعداد حاضرین در جلسه طبق آمار رسمی که ۲۱۱ نفر بودند ۱۰۷ نفر به ایشان رای موافق دادند تا تنها با یک رای وزیر کارت زرد نگیرد. پس از رای گیری اخباری پیرامون تقلب یکی از نمایندگان حامی ایشان در رسانه منعکس گردید. لذا کمیته مطالبه حق مسکن طی مصاحبه ای با نماینده مخالف، دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان، که رای ایشان توسط یکی دیگر از نمایندگان به تقلب موافق زده شده بود، صحت موضوع را پیگیری نمود که متاسفانه توسط ایشان تایید گردید.

کمیته مطالبه حق مسکن قسمتی از فایل صوتی مصاحبه شده را برای ثبت در تاریخ منتشر می کند. … مردمی که با این رای عجیب از نمایندگان فعلی در مجلس دلسرد شدند و منتظر برخورد قانونی و قاطع هیئت رئیسه با نماینده متخلف هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: