تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۳:۲۷ کد مطلب 57603

بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب راه اندازی می شود

مدیران عامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و موسسه خانه کتاب با یکدیگر دیدار و درباره همکاری های مشترک گفت و گو کردند.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، مجید غلامی جلیسه، مدیر عامل موسسه خانه کتاب در دیدار با حسین مهری مدیر عامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران گفت: خانه کتاب بزرگترین بانک اطلاعاتی کتاب ایران را در اختیار دارد و بر همین اساس مهمترین و تنها مرکز اطلاع رسانی کتاب در کشور محسوب می شود که مخاطبان از طریق تلفن یا اینترنت می توانند اطلاعات کتاب مورد نظر خود را از این بانک دریافت کنند.

وی ادامه داد: در حال حاضر اطلاعات مربوط به یک میلیون عنوان کتاب در بانک اطلاعاتی خانه کتاب موجود است که تا کنون این اطلاعات به شکل های گوناگون همچون کتابشناسی ماه و کارنامه نشر ایران منتشر و در اختیار مخاطبان کتاب قرار داده شده است.

غلامی جلیسه افزود: تاکنون از این بانک اطلاعاتی تنها برای اطلاع رسانی استفاده می شد اما به تازگی تصمیم گرفته شده تا این اطلاعات در اختیار چرخه اقتصاد نشر کشور نیز قرار داده شود.

وی اظهار داشت: بر اساس این تصمیم یک فروشگاه اینترنتی بزرگ در دست راه اندازی است که تمامی ناشران فعال کشور می توانند در این فروشگاه یک کتابفروشی ویژه کتاب های منتشر شده توسط انتشارات خود داشته باشند.

براساس گزارش خانه کتاب، وی توضیح داد: روال کار به این صورت است که در این فروشگاه اینترنتی به هر ناشر یک صفحه ویژه اختصاص داده شده که کتاب های منتشر شده توسط آن انتشارات در این فروشگاه عرضه می شود.

مدیرعامل خانه کتاب افزود: در حال حاضر تفاهمنامه همکاری با بیش از یک هزار و 500 ناشر برای عرضه کتاب هایشان در این فروشگاه به امضا رسیده و بیش از یک هزار ناشر نسبت به راه اندازی فروشگاه و عرضه کتاب هایشان در ویترین این فروشگاه اقدام کرده اند.

جلیسه ادامه داد: پیش بینی می کنیم همه ناشران فعال کشور که حدود 5 هزار ناشر است در این فروشگاه حضور یابند. در حال حاضر هم تعداد کتاب های عرضه شده در این فروشگاه 50 هزار عنوان است که پیش بینی می کنیم به 100 هزار عنوان هم برسد.

وی همچنین با اشاره به مشکل توزیع کتاب در کشور گفت: البته در برنامه ریزی ما حضور کتابفروشان هم در این فروشگاه اینترنتی در نظر گرفته شده که در فاز بعدی انجام خواهد شد.

مدیرعامل خانه کتاب اظهار داشت: در این فروشگاه شرکت پست به دلیل انتقال کتاب از فروشگاه به مقصد نقش مهمی خواهد داشت؛ در واقع این فروشگاه سه ضلع دارد که یک ضلع آن پست، یک ضلع خانه کتاب و یک ضلع دیگر ناشران و کتابفروشان هستند.

غلامی جلیسه ابراز امیدواری کرد که شرکت پست با همکاری در این فروشگاه و ارائه تسهیلات و تخفیف بتواند نقش موثری در چرخه اقتصاد نشر کشور داشته باشد.

در این جلسه همچنین مدیر عامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران از آمادگی این شرکت برای تاثیرگذاری مثبت در ترویج کتابخوانی خبر داد و اظهار داشت: شرکت پست جمهوری اسلامی ایران حاضر است در صورت همکاری نهادهای دیگر بخش زیادی از هزینه های ارسال را کم کند تا رغبت بیشتری برای خرید اینترنتی کتاب ایجاد شود.

مهری، مشکل توزیع کتاب در ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: اگر هزینه ارسال کمتر شود، درخواست کتاب هم بیشتر می شود و تا حد زیادی می توان از این طریق مشکل توزیع کتاب را مرتفع کرد.

وی با استقبال از طرح راه اندازی بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب در ایران گفت: این طرح بسیار مطلوب و مناسب است و شرکت پست با همکاری در این طرح و طرح های اینچنینی که به گسترش کتابخوانی کمک کند احساس می کند کار مفیدی انجام داده و به تحول مثبت کشور کمک کرده است.

مدیر عامل شرکت پست بر برنامه ریزی و انجام تبلیغات گسترده برای این فروشگاه تاکید کرد و گفت: شرکت پست هم در تبلیغات این فروشگاه حاضر به همکاری است و آمادگی خود را برای اطلاع رسانی و تبلیغ این فروشگاه اعلام می کنیم.

مهری ادامه داد: شرکت پست آمادگی دارد بسته های تبلیغی این فروشگاه در همه دفاتر پستی روستاهای کشور و نیز دفاتر ITC توزیع و عرضه شود.

وی در این جلسه همچنین برای ارائه تخفیف ویژه در هزینه های سامانه گیت وِی به ناشران حاضر در این فروشگاه قول مساعد داد و گفت: در صورت موفقیت آمیز بودن این فروشگاه، شرکت پست حاضر به همکاری بیشتر خواهد بود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: