تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۵ - ۱۳:۴۸ کد مطلب 57625

پنجمین نمایشگاه چاپ دیجیتال افتتاح شد

پنجمین نمایشگاه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی صبح امروز با حضور مدیرکل چاپ وزارت ارشاد و اعضای هیات مدیره برخی از اتحادیه های حوزه صنعت چاپ در تهران گشایش یافت.

به گزارش میدان 72 به نقل از مهر، جلال ذکایی رئیس نمایشگاه چاپ دیجیتال در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه که صبح امروز سه شنبه پنجم خرداد ماه ۹۴در فضای نمایشگاهی هتل المپیک در تهران برگزار شد، با اشاره به برگزاری دوره پنجم این نمایشگاه در سال جاری، گفت: نمایشگاه چاپ دیجیتال آرام آرام دارد از آب و گل درمی آید و ما این اتفاق را مدیون فعالان این عرصه هستیم که همواره در شرایط رونق و رکود در نمایشگاه حضور یافته اند و چراغ آن را روشن نگه داشته اند.

وی افزود: امسال یک سالن به فضای نمایشگاه افزوده شده است و نمایشگاه در مساحت ۳۵۰۰ مترمربع و در چهار سالن و با حضور ۵۴ شرکت فعال در عرصه چاپ دیجیتال و نشر رومیزی برپا شده است.

رئیس نمایشگاه چاپ دیجیتال همچنین از برپایی کارگاه های آموزشی مرتبط با صنعت چاپ دیجیتال از بعدازظهر امروز و با همکاری مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر شماره پنج در این نمایشگاه خبر داد و گفت: اعتقاد ما این است که چاپ دیجیتال در آغاز راه است و برای توسعه یک صنعت، راه طولانی در پیش داریم.

ذکایی افزود: امسال برندهای مختلفی در نمایشگاه حضور دارند که عموما نماینده برندهای کشورهای مختلف هستند، اما ما هنوز نمی توانیم نمایشگاه را بین المللی بنامیم و امیدواریم در سال های آتی شرایط برای حضور مستقل برندهای خارجی هم در نمایشگاه فراهم شود.

وی همچنین با اشاره به پیش انداختن زمان برگزاری نمایشگاه امسال چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در مقایسه با دوره قبل، در عین حال از احتمال تغییر زمان برگزاری نمایشگاه ششم به دلیل همزمانی آن با نمایشگاه چاپ دروپا در سال آینده خبر داد و در پایان آمادگی مسئولان برگزاری نمایشگاه را برای شنیدن نقدهای شرکت کنندگان در این نمایشگاه برای رفع اشکالات احتمالی نمایشگاه، اعلام کرد.

در این مراسم همچنین امیر قاسمی عضو هیات مدیره اتحادیه پیش از چاپ و چاپ رقمی در سخنانی با اشاره به حذف سوبسیدها و نوسانات نرخ ارز به عنوان دو عنصر مهم و تاثیرگذار در روند تحولات صنعت چاپ در کشور، گفت: البته کسب و کار در صنعت چاپ تنها متکی به درآمد و نقدینگی نیست و بخصوص ما فعالان عرصه چاپ دیجیتال آماده ایم مشکلات حرفه ای خود را با عشقی که به این صنعت داریم که البته با امید به رفع این مشکل است، پشت سر بگذاریم.

وی با اشاره به ۹ سالگی انجمن چاپ دیجیتال، قرار گرفتن این انجمن در یکی از رسته های ۹گانه اتحادیه لیتوگرافان را مقدمه ای برای تشکیل یک اتحادیه واحد در صنعت چاپ ذکر کرد و یادآور شد: امیدواریم به جای اتحادیه های چند گانه صنعت چاپ، به زودی شاهد یک اتحادیه منسجم چاپ باشیم.

قاسمی ادامه داد: راهکارهایی که امروز باید در حوزه چاپ دیجیتال به آن فکر کنیم، قطعا با راهکارهای ۱۰ سال پیش متفاوت است و ضروری است که به این موضوع بیشتر توجه شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: