تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۰:۵۵ کد مطلب 57854

مدال افتخار در سایه خدمت به محرومان

حضرت امام خمینی (ره) فرمود: وقتی که طبقات کم درآمد جامعه امتحان و تقید خود را به احکام اسلامی داده اند و در همه صحنه‏ها بوده‏اند، چرا ما از خدمت به این بندگان خالص حق و این رادمردان شجاع تاریخ بشریت افتخار نکنیم!

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، پر واضح است که همه اقشار کشور ما در انقلاب سهیم و شریکند و همه برای خدا و انجام وظیفه الهی خود وارد صحنه‏ها شده‏اند و مقصد خدا است و هرگز آمال بلند و الهی خود را به مسایل مادی آلوده نمی‏کنند و با کمبودها از میدان به در نمی‏روند.

چرا که کسی که برای خدا جان و مال فدا می‏کند، به خاطر شکم و دنیا از پا در نمی‏آید ولی وظیفه ما و همه دست‏اندرکاران است که به این مردم خدمت کنیم و در غم و شادی و مشکلات آنان شریک باشیم که گمان نمی‏کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد.

راستی وقتی که پابرهنه‏ها و گودنشینان و طبقات کم درآمد جامعه ما امتحان و تقید خود را به احکام اسلامی تا سر حد قربانی نمودن چندین عزیز و جوان و بذل همه هستی خود داده‏اند و در همه صحنه‏ها بوده‏اند- و ان شاء اللَّه خواهند بود- و سر و جان را در راه خدا می‏دهند، چرا ما از خدمت به این بندگان خالص حق و این رادمردان شجاع تاریخ بشریت افتخار نکنیم!

ما مجددا می‏گوییم که یک موی سر این کوخ‏نشینان و شهیددادگان به همه کاخ و کاخ‏نشینان جهان شرف و برتری دارد.

* از پیام امام خمینی (ره) به مسلمانان ایران و جهان و زائران بیت اللَّه الحرام (ششم مرداد 1366)

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: