تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۳:۵۶ کد مطلب 57886

اختتامیه فیلم جشنواره امام رضا (ع) با حضور سینماگران برجسته

دبیر جشنواره فیلم مستند و کوتاه رضوی از حضور چهره های برجسته سینمایی کشور در اختتامیه جشنواره فیلم رضوی در یزد خبر داد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، علی غیاثی ندوشن درباره کیفیت برگزاری مراسم اختتامیه بخش فیلم جشنواره امام رضا (ع) گفت: در مراسم اختتامیه علاوه بر حضور سینماگران برجسته کشور، فیلم های برگزیده دوره های قبل نیز در حاشیه برگزاری جشنواره اکران خواهد شد.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) وی افزود: کارگاه های آموزشی برای هنرمندان حوزه سینما و تئاتر از جمله جدیدترین اقداماتی است که امسال در کنار برگزاری جشنواره فیلم مستند و کوتاه رضوی برنامه ریزی شده است.

وی ادامه داد: این کارگاه های آموزشی در زمان برگزاری جشنواره و در حاشیه آن با حضور هنرمندان، اساتید و پیشکسوتان مطرح سینمایی کشور برپا خواهد شد.

غیاثی ندوشن افزود: رایزنی هایی با صدا و سیما و شرکت سروش انجام شده تا فیلم های منتخب جشنواره در سالن های نمایش شهرستان ها، شبکه استانی و یا حتی شبکه های سراسری اکران شود.

وی از تشکیل اتاق فکر این جشنواره با حضور 9 تن از کارشناسان و صاحب نظران خبر داد و گفت: اعضای این اتاق فکر ترکیبی از نیروهای جوان انجمن سینمای جوان، هنرمندان و سازمان های فرهنگی و هنری فعال در عرصه فیلم و سینما هستند که از نظرات آنها در راستای افزایش کیفیت جشنواره استفاده می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد، نوآوری و خلاقیت در برگزاری موفق جشنواره را نتیجه بهره مندی از نظرات و مشورت های صاحب نظران دانست و ادامه داد: راهنمایی های اتاق فکر به ارتقای کیفی برنامه ها کمک می کند.

دبیر جشنواره فیلم مستند و کوتاه رضوی با بیان اینکه تلاش ما در این جهت است که هر جشنواره نسبت به سال قبل ارتقای کیفی داشته باشد، گفت: ما معتقدیم از جمله دلایل موفقیت یک جشنواره بهره مندی از هم فکری و مشورت متخصصان و صاحب نظران است.

وی با اشاره به اینکه دارالعباده یزد چند دوره میزبان جشنواره خوشنویسی رضوی بود، گفت: از سال گذشته ما میزبانی جشنواره فیلم رضوی را برعهده گرفتیم که امید است جشنواره سال جاری پربارتر از گذشته برگزار شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: