تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۵:۴۴ کد مطلب 57954

اولویت علمای مقاومت مبارزه با غده سرطانی اسرائیل است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اولویت علمای مقاومت در عصر حاضر مبارزه با غده سرطانی اسرائیل و رویارویی با استکبار جهانی است و باید در برابر استکبار جهانی و نماینده آن در منطقه که همان اسرائیل است مقاومت کرد.

به گزارش میدان 72 به نقل از فارس، کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مقاومت صبح امروز چهارشنبه(6 خرداد) در پایتخت لبنان برگزار شد. آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در این کنفرانس اولویت علمای مقاومت را در عصر حاضر مبارزه با غده سرطانی اسرائیل و رویارویی با استکبار جهانی عنوان کرد.

در آغاز این کنفرانس که هم اکنون درحال برگزاری است شیخ ماهر حمود رئیس علمای مقاومت لبنان در سخنانی ضمن خوشامدگویی به مهمانان حاضر، در سخنانی مسئولیت علمای دین را بسیار مهم دانست و گفت: آنچه باعث عقب نشینی در برابر توطئه ها شده است پایبند نبودن آنان به دین اسلام و دستورات خداوند است .

شیخ ماهر حمود جهاد را دارای بالاترین درجه در اسلام دانست و گفت: باید در برابر دشمنان که در راس آنها اسرائیل است ایستاد. این رژیمی است که دین حضرت موسی (ع) و تاریخ و ادیان و حقایق انسانی را تحریف کرده است .

آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تصریح کرد: ما در پیمان خدا و برای مؤمنان قرار داریم و این پیمانی است که ما از آن به عنوان پیمان پیروزی یاد می‌کنیم.

وی اظهار داشت: پیمان پیروزی ما همان اطاعت از خدا و پیامبر، و شاخه‌ای از ایمان انسان‌ها به خدای خودشان است و این در واقع میزان پایبندی به میثاق پیروزی است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: امت اسلامی امروز به میثاقی مشترک برای مقابله با توطئه بزرگی که هدف آن از هم پاشیدن این امت است، احتیاج دارد؛ ضمن اینکه باید از تجربه گذشته در این راه نیز بهره برد.

وی با اشاره به دستاوردهای مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی از جمله شکست این رژیم در جنوب لبنان، تأکید کرد: امروز مقاومت بیش از گذشته قدرتمند است و این قدرت در مقاومت علما، مردان و مجاهدانی است که در برابر استکبار جهانی که اسرائیل آن را نمایندگی می کند و تلاش دارد بر شرف و دین ما هیمنه یابد، وجود دارد.

آیت‌الله اراکی همچنین اولویت علمای مقاومت را در عصر حاضر مبارزه با غده سرطانی اسرائیل و رویارویی با استکبار جهانی دانست و افزود: باید دربرابر استکبار جهانی و نماینده آن در منطقه که همان اسرائیل است و شرف و دین ملت‌های منطقه را هدف گرفته است مقاومت کرد.

در ادامه این مراسم شیخ حسون از علمای اهل سنت سوریه و شیخ نعیم قاسم نائب رئیس جنبش حزب الله لبنان نیز سخنرانی کردند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: