تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۲۰:۳۰ کد مطلب 57986

وقتی مخاطبین سایت های طرفدار دولت نیز مخالف مذاکرات هستند

مطابق این نظرسنجی نزدیک به 66 درصد پاسخ دهندگان در پاسخ به سوال «به نظر شما عملکرد تیم هسته ای دولت روحانی تاکنون چگونه بوده است؟» گزینه ی «پذیرفتنی نیست و باید تغییر رویکرد بدهد» را انتخاب کرده اند.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72، سایت خبر آنلاین که از جمله سایتهای حامی دولت به خصوص در زمینه مذاکرات محسوب می شود اخیرا یک نظرسنجی با موضوع عملکرد مذاکره کنندگان هسته ای در صفحه ی اول خود قرار داده بود. اما پس از روشن شدن مخالفت عمده پاسخگویان با عملکرد تیم مذاکره کننده، در اقدامی غیر حرفه ای، مجبور به حذف نظر سنجی و نتایج آن شد. مطابق این نظرسنجی نزدیک به 66 درصد پاسخ دهندگان در پاسخ به سوال «به نظر شما عملکرد تیم هسته ای دولت روحانی تاکنون چگونه بوده است؟» گزینه ی «پذیرفتنی نیست و باید تغییر رویکرد بدهد» را انتخاب کرده اند. در زیر آخرین تصویر از نتایج نظرسنجی که در اختیار پایگاه میدان 72 بود نمایش داده شده است.

unnamed

نکته قابل توجه دیگر در این نظرسنجی، گزینه ی بینابینی آن است. گزینه ی «قابل قبول، اما نیازمند احتیاط و دوراندیشی بیشتر است» نزدیک ترین گزینه به مواضع فعلی جناح اصولگراست که از قضا با 6.4 درصد کمترین رای را داراست. جناح اصولگرا که همواره مواضع خود را با محافظه کاری و سیاست بازی اتخاذ می کند در رابطه با مذاکرات دولت فعلی نیز اگر چه بر فاجعه بار بودن مذاکرات فعلی واقف است اما با این بهانه که مردم طرفدار مذاکرات هستند و مخالفت با مذاکرات باعث از دست رفتن پایگاه رای مردمی می شود از مخالفت جدی با آن اجتناب می ورزد. اما این نظر سنجی به وضوح نشان می دهد که این موضع اتفاقا کمترین پایگاه رای را در میان مردم داراست.

از سوی دیگر نظرات کاربران سایت انتخاب که از جمله سایت های حامی دولت محسوب می شود ذیل بحث پاسخ ماری هارف به سخنان رهبر انقلاب در مورد بازجویی از دانشمندان بسیار جالب توجه بود. سایت انتخاب در مطلبی که با عنوان «آمریکا: اگر برای دسترسی ها با ایران به نتیجه نرسیم توافق نهایی هسته ای امضاء نمی شود» در تاریخ 31 اردیبهشت منتشر کرد، با نظرات کاربران در مخالفت با مذاکرات هسته ای روبرو شد. در مجموع به نظر می رسد دولت حتی در فضای مجازی و حتی در میان مخاطبین رسانه های حامی خود نیز مقبولیتی ندارد. با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید نظر مخاطبان سایت انتخاب را در اندازه ی بزرگ ببینید.

comment

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: