تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۶ - ۱۸:۲۸ کد مطلب 58002

نیکی کریمی با ˝شیفت شب˝ به جشنواره ادینبورگ بازمی‌گردد

تازه‌ترین تجربه کارگردانی نیکی کریمی در شصت و نهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ادینبورگ در بخش مسابقه بین‌الملل فیلم بلند داستانی رقابت می‌کند.

به گزارش میدان 72 به نقل از هنر آنلاین،مارک آدامز مدیر هنری جدید جشنواره ادینبورگ در اسکاتلند روز چهارشنبه جزئیات شصت و نهمین دوره این جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش سایت رسمی جشنواره، “شیفت شب” به کارگردانی نیکی کریمی از ایران یکی از فیلم‌های بخش مسابقه بین‌الملل فیلم بلند است. این بخش با هدف شناسایی و تقدیر از استعدادهای فیلمسازی خارج از بریتانیا که به گفته برگزارکنندگان جشنواره، آثارشان خلاق و نوآورانه است و نیاز به توجه بیشتر دارد، راه‌اندازی شده است.

کریمی سال گذشته ریاست هیئت داوران این بخش را به عهده داشت.

“شیفت شب” تازه‌ترین تجربه کارگردانی او مسائل و مشکلات جامعه ایران را در زمان تحریم‌های علیه این کشور به تصویر می‌کشد. این فیلم داستان زنی به نام ناهید است که در خیابان‌های تهران به دنبال شوهرش می‌گردد تا راز زندگی‌شان را کشف کند.

محمدرضا فروتن، لیلا زارع، سحر قریشی، امیرحسین آرمان، ترلان پروانه، امیر آقایی و گوهر خیراندیش از بازیگران فیلم “شیفت شب” هستند که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد.

“شیفت شب” بعد از “یک شب” (1383)، “چند روز بعد” (1385) و “سوت پایان” (1389) چهارمین فیلم بلند داستانی کریمی در مقام کارگردان است.

امسال در مجموع 164 فیلم از 36 کشور در جشنواره ادینبورگ روی پرده می‌روند که یکی از قدیمی‌ترین رویدادهای سینمایی دنیاست.

24 فیلم اولین بار در دنیا، هشت فیلم اولین بار در سطح بین‌المللی، 16 فیلم اولین بار در اروپا و 84 فیلم اولین بار در بریتانیا در این دوره جشنواره نمایش داده می‌شوند. جشنواره 17 تا 28 ژوئن (27 خرداد تا 7 تیر) برگزار خواهد شد.

فیلم بریتانیایی “ایمی” (Amy) به کارگردانی آصف کاپادیا که روایتی مستند از زندگی و دوران کاری ایمی واینهاوس خواننده بریتانیایی است، فیلم انیمیشن “پشت رو” (Inside Out) تولید شرکت دیزنی و پیکسار و تریلر آخرالزمانی “مگی” (Maggie) با بازی آرنولد شوارتزنگر از جمله فیلم‌های مطرح این دوره جشنواره ادینبورگ هستند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: