تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷ - ۰۹:۲۷ کد مطلب 58149

افزایش غیر رسمی کرایه تاکسی جزئیات پرسش دوم ازشهردار

کاشانی با بیان اینکه قرار است ۴۰ درصد بنزین گران شود، اظهار کرد: من در منطقه طرشت زندگی می کنم و دیروز هنگامی که از مترو سوار تاکسی می شدم، کرایه ۷۰۰ تومانی به ۱۲۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود. وقتی سوال می کنیم چرا گران شده، می گویند بنزین ۴۰ درصد افزایش داشته است.

739027

به گزارش سرویس جامعه میدان ۷۲، به نقل از خبرگزاری مهر، این هفته تاثیر تک نرخی شدن بنزین بر کرایه های تاکسی یکی از مهم ترین اخبار شهری بود . اعضای شورای شهر تهران در مصاحبه با رسانه ها از رانندگان تاکسی درخواست کردند کرایه ها را افزایش ندهند و منتظر بمانند تا میزان تاثیرگذاری این تصمیم بر هزینه های تاکسی داران مشخص شود.

اما این هفته با خبر تشریح آخرین وضعیت ایستگاه های آماده بهره برداری مترو آغاز شد.

شنبه ۲ خرداد، مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: بزودی ایستگاه مترو فرودگاه مهرآباد به بهره برداری می رسد و در حال حاضر این ایستگاه بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

هابیل درویشی در خصوص اعتبارات دولتی به مترو اظهار کرد: تا امسال در بخش عمرانی هنوز پولی تخصیص داده نشده و امیدواریم سهم عمرانی مترو در خرداد ماه پرداخت شود. همچنین جلسه ای با مسئولان دولتی در خصوص فاینانس خط ۶ و ۷ مترو برگزار کرده ایم که امیدواریم این موضوع نیز به زودی به نتیجه برسد.

به گفته مدیرعامل شرکت مترو تهران، پس از ایستگاه شهدای رسانه، ایستگاه عبدل آباد به بهره برداری خواهد رسید.

همچنین در روز ابتدایی هفته مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهرداری تهران، از پلمپ ۱۷ کیوسک مطبوعاتی که اقدام به فروش دخانیات می کردند، خبر داد.

رضا قدیمی ادامه داد: در حال حاضر طرح ساماندهی و برخورد با دکه داران متخلف در سراسر تهران در حال اجرایی است و به زودی تمامی ۱۲۰۰ دکه مطبوعاتی سراسر تهران ساماندهی می شود.

قدیمی با رد هر گونه اخباری که در خصوص تفاهم شهرداری با دکه داران مطبوعاتی برای فروش سیگار منتشر شده بود، گفت: هیچ گونه تفاهمی در این رابطه انجام نشده است، این در حالی است که فکری نماینده اتحادیه فروشندگان جراید اعلام کرده است روز چهارشنبه گذشته در جلسه ای که رئیس اصناف استان تهران نیز حاضر بوده توافق شده دکه های مطبوعاتی به فروش سیگار ادامه دهند اما از فروش افراطی آن جلوگیری کنند.

هرچند در پایان هفته اعلام شد قوه قضاییه در خصوص پلمب دکه های متخلف با شهرداری همکاری نکرده است .

یکشنبه ۳ خرداد، در جلسه غیر علنی شورای شهر تهران موضوع طرح سوال از شهردار در رابطه با تخلفات هتل اسپیناس مطرح شد . پس از این جلسه  محمدباقر قالیباف به میان خبرنگاران آمد و  با بیان اینکه به نظر می آید اعضا از پاسخ های من قانع شده باشند گفت: تخلفی که صورت گرفته در محل رستوران است که آن نیز به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شده و درخصوص آن این کمیسیون تعیین تکلیف می کند.

وی در پاسخ به این پرسش که قناعتی اعلام کرده هنوز پاسخ پرسش خود را نگرفته است گفت: ایشان حق دارند قانع نشوند.

شهردار تهران در پاسخ به پرسشی درخصوص رقم تخلف ۱۰ هزار متری در این بنا گفت: تخلف این بنا هزار و ۳۰۰ متر است که در کمیسیون ماده ۱۰۰ نیز در حال بررسی است اما کسانی که مدعی اند تخلف ۱۰ هزار متری است حتما سندی دارند.اما ابوالفضل قناعتی طراح سوال با بیان اینکه از پاسخ شهردار به سوالم قانع نشدم گفت: برخی از اعضای شورا به گونه ای از من سوال می کردند که انگار قرار است من استیضاح شوم.

ابوالفضل قناعتی با اشاره به جزئیات جلسه طرح سوال از شهردار گفت: پیش از این شهردار به صورت کتبی پاسخ پرسش من را داده بود که من از آن قانع نشدم و طبق روال قانونی موضوع را به شکل طرح سوال مطرح کردم.

وی با تاکید بر اینکه از مجموعه پاسخ های شهردار قانع نشدم گفت: به احترام اعضا و رئیس شورا برای بررسی بیشتر و ارائه مدارک و مستندات قوی تر یک هفته از شورا فرصت خواستم تا گزارشی کامل تر تهیه کنم. پرسش من درخصوص اضافه طبقاتی بوده که بدون حکم ماده ۵ به این بنا داده شده است.

قناعتی گفت: در جلسه امروز تخلفات برای مردم شفاف سازی شد و مشخص شد در کمیسیون ماده صد بیش از هزار متر مربع این بنا تخلف دارد.

دوشنبه ۴ خرداد، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با اشاره به قطع سهمیه های بنزین خودروهای عمومی و تاکسی ها، اعلام کرد: طرح یکسان سازی قیمت بنزین از فردا شب در کل کشور اجرایی می شود.

پس از اعلام این خبراسماعیل دوستی عضو شورای شهر تهران گفت:همزمان با گران شدن بنزین کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران ارائه بسته های تشویقی به رانندگان تاکسی را بررسی می کند .

او درپاسخ به این پرسش که آیا با حدف سهمیه بنزین رانندگان تاکسی احتمال گران شدن دوباره نرخ های کرایه های تاکسی وجود دارد گفت: باید این موضوع در کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران بررسی شود . تک نرخی شدن بنزین بر معاش رانندگان تاکسی تاثیر خواهد گذاشت و ما باید بررسی کنیم از چه طریق می توانیم این افزایش هزینه ها را جبران کنیم .

 وی ادامه داد: این موضوع در دستور کار کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران قرار خواهد گرفت که لایحه ای برای کرایه ها پیش بینی یا با دولت برای حمایت از این قشر مذاکره شود .

میثم مظفر مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران هم در گفتگویی از دولت درخواست کرده است با در نظر گرفتن یارانه ویژه برای سوخت تاکسی‌ها در کل کشور کمک ویژه ای به این قشر داشته باشد تا موجبات قانون گریزی و تخطی از قیمت مصوب صورت نگیرد.

روز سه شنبه ۵ خرداد، در جلسه علنی شورای شهر تهران ،محسن سرخو عضو کمیسیون عمران شورا با اشاره به واگذاری قطعه زمینی در خیابان پیروزی به مساحت ۲۵۰۰ متر که قرار بوده به مجتمع ایستگاهی مترو تحویل داده شود به شخص حقیقی، گفت: این قطعه زمین با کاربری مسکونی به شرکت مترو تحویل داده شده و ۱۶ میلیارد تومان از بودجه غیرنقدی شرکت مترو محاسبه شده است که در کمیسیون ماده پنج، به این زمین ۴۶ واحد تجاری و ۲۴ واحد اداری و ۱۲۰ واحد پارکینگ داده شده که این زمین پس از تاخیر، از شرکت مترو گرفته شده و به شخص دیگری واگذار شده است و باید مشخص شود علت این واگذاری چیست و آیا بارگزاری از این زمین برداشته شده و به این شخص تحویل داده شده است؟

حبیب کاشانی هم در این جلسه به گران شدن بنزین و افزایش غیرقانونی نرخ کرایه‌ها اشاره کرد که رئیس شورا پاسخ داد: هر افزایشی غیرقانونی است.

 کاشانی با بیان اینکه قرار است ۴۰ درصد بنزین گران شود، اظهار کرد: من در منطقه طرشت زندگی می کنم و دیروز هنگامی که از مترو سوار تاکسی می شدم، کرایه ۷۰۰ تومانی به ۱۲۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود. وقتی سوال می کنیم چرا گران شده، می گویند بنزین ۴۰ درصد افزایش داشته است.

به گفته کاشانی، این افزایش قیمت ها مشکلات زیادی را برای اقشار آسیب‌پذیر جامعه ایجاد خواهد کرد.

چهارشنبه ۶ خرداد،شهردار تهران  درباره تاسیس سامانسراهای جدید در شهر تهران گفت: هم اکنون بخشی از این کار را انجام داده ایم اما با توجه به آشنایی بنده با سابقه این کار، قبول ندارم که اردوگاه هایی درست کنیم، کارتن خواب ها را بگیریم و آن ها را تحت عنوان ماده ۱۶ در جایی نگهداری کنیم.

وی افرود: به هر حال وزارت کشور در این زمینه از ما درخواست کمک کرد و شهرداری نیز دو سامانسرا را به صورت قطعی آماده کرده و دو سامانسرای دیگر را نیز در دست آماده سازی دارد، اما بدانید که این روش اساسا روش درست و قطعی نیست.

شهردار تهران تاکید کرد: در میان همین کارتن خواب ها ما دانشجویان، مترجمان و افراد تحصیل کرده ای را داریم که وقتی با آن ها صحبت می کنیم، تنها لازم است مقداری به آن ها کمک کنیم تا خودشان را اداره کنند. از این رو ما نباید رفتارهایی از جنس برخورد قهرآمیز و سلبی با این افراد داشته باشیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: