تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷ - ۱۰:۲۶ کد مطلب 58161

نخستین جشنواره فرهنگ اقوام زاگرس نشین

نخستین جشنواره فرهنگ اقوام زاگرس نشین چهارشنبه شب در آیینی با حضور استان های شرکت کننده در پارک جنگلی چغاسبز شهر ایلام آغاز به کار کرد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام در حاشیه این آیین به خبرنگار ایرنا گفت: این جشنواره با حضور 9 استان زاگرس نشین کشور شامل ایلام، همدان، لرستان، خوزستان، کردستان، چهارمحال وبختیاری، آذربایجان غربی، زنجان و کرمانشاه برگزار می شود.

عبدالمالک شنبه زاده افزود: در این جشنواره موسیقی آیینی و سنتی پنج استان ایلام، چهارمحال وبختیاری، کردستان، خوزستان و لرستان هر شب برای بازدیدکنندگان و علاقه مندان به اجرا درمی آید.

وی اظهار کرد: همچنین سیاه چادرهای عشایری پنج استان ایلام، همدان، کرمانشاه، خوزستان و چهارمحال وبختیاری در این محل برپا شده است که در آنها انواع غذاهای محلی و آش های سنتی این استان ها پخته و عرضه می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی ایلام گفت: جشنواره منطقه ای فرهنگ اقوام زاگرس نشین با هدف معرفی قابلیت ها و توانمندی های گردشگری، صنایع دستی و هنرهای آیینی عشایر زاگرس نشین تا نهم خرداد ماه ادامه دارد.

شنبه زاده افزود: زمان بازدید از جشنواره ساعت 18 تا 24 هر شب است اما اجرای گروه های موسیقی استان های مختلف از ساعت 21 آغاز می شود.

وی گفت: علاوه بر دست اندرکاران اجرایی جشنواره، 110 مهمان از هشت استان در این جشنواره حضور دارند و هماهنگی های لازم در زمینه تامین امنیت جشنواره با دستگاه های انتظامی و امدادی استان انجام شده است.

استان های زاگرس نشین شامل 12 استان با مشترکاتی در زمینه های گویش، زبان، آداب و رسوم و نحوه پوشش است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: