تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۷ - ۱۱:۳۲ کد مطلب 58211

کارت الکترونیکی خبرنگاری صادر می‌شود

مدیرکل مطبوعات خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد گفت: کارت خبرنگاری، یارانه و صدور مجوز به شکل الکترونیک انجام می‌شود.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایسنا ، منطقه لرستان، حسن محرابی در اختتامیه هشتمین جشنواره مطبوعات غرب کشور اظهار کرد: در سال 1367 حدود 250 نشریه فعال وجود داشت که در حال حاضر 7 هزار و 500 نشریه، 400 پایگاه اطلاع‌رسانی و بیش از 60 خبرگزاری در فضای رسانه‌ای فعالیت می‌کنند.

وی اظهار کرد: در جلسه‌ای که با شوراهای صنفی انجام گرفت، تصمیم گرفته شد برای انجام صدور مجوز از شهرستان به تهران مراجعه نشود و مقرر شد یارانه، کارت خبرنگاری و صدور مجوز به شکل الکترونیک انجام شود.

مدیرکل مطبوعات خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد تصریح کرد: استفاده از ظرفیت‌های صنوف یکی از کارهای مهمی است که باید انجام شود، باید بتوانیم از ظرفیت‌های صنوف که جشنواره یکی از اقدامات آن است استفاده کنیم.

محرابی اضافه کرد: برنامه‌ریزی‌شده جشنواره‌های مشترک بین استان‌های هم‌جوار با کشورهای دیگر انجام شود و در این زمینه امکانات لازم وجود دارد.

وی گفت: در بحث یارانه یک کارگروه اقتصادی از رسانه‌های مختلف تشکیل شده که به‌صورت پیشنهادی ادامه یارانه برای سال جدید طراحی‌شده که می‌توانند در این زمینه پیشنهاد بدهند.

مدیرکل مطبوعات خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد افزود: از دو سال‎گذشته یارانه نشریات محلی حذف و یارانه این مجموعه به بخش خصوصی داده می‌شود.

محرابی اظهار کرد: یارانه آموزشی و اعزام مطبوعات به کنفرانس خبرگزاری‌های خارجی همه نیازمند استانداردسازی بوده که تا حدودی این کار انجام‌شده است.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: