تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۸ - ۱۲:۱۸ کد مطلب 58310

ابعاد جدید انحراف دکتر احمدی نژاد!

اما سوال این است که دکتر احمدی نژاد که بارها از سوی حلقه ی یاران اقای هاشمی به خاطر تلاش برای تشکیل حکومت جهانی ، مورد استهزاء قرار گرفته ، چطور می تواند ملتزم به باور های انجمن حجتیه باشد !؟

میدان72/محسن پورذهبی: رسانه ها که این روزها در سایه ی سکوت دکتر احمدی نژاد ، سوژه های خود را یک به یک می سوزانند و کار ساز نمی شود ، این بار سعی کردند تا پروژه ی جریان انحرافی را اپدیت کنند . در همین راستا ، نزدیک دانستن ظهور از نگاه دکتر احمدی نژاد را مساوی با تعیین وقت ظهور تلقی کردند و سپس به ان ضمیمه می کنند که در روایات گفته شده تعیین کننده ی وقت ظهور دروغگو است ، پس احمدی نژاد دروغگو است !

انچه در این یادداشت می خوانید پاسخ به این شبهه ی سخیف و شبهات و اشکالات دیگری است در ضمن ان مطرح شده است .

یکی از روحانیون که جزو حلقه ی یاران اقای هاشمی رفسنجانی محسوب میشود، اخیرا در یادداشتی که در سایت هاشمی رفسنجانی منتشر شده سعی در روشن تر کردن ابعاد انحراف دکتر احمدی نژآد کرده است ! چنان سخنان وی برای نگارنده که خود طلبه ی حوزه ی علمیه ی قم است ، ضعیف جلوه می کرد که قصد نوشتن یادداشت نداشتم ولی با توجه به این که ثابت شده در این چند سال اخیر متاسفانه عده ای با همین صحبت ها اغواء می شوند تصمیم گرفتم به ذکر چند نکته در رابطه با سخنان حجت الاسلام اباذری اکتفا کنم .

مطالب  جناب اباذری به طور کلی ، این طور خلاصه می شود که :

احمدی نژاد همان تفکر حجتیه را دارد ؛ چون برای روحانیت ارزشی قائل نیست و در همین راستا اشاره میکند به مناظرات سال 88 که دکتر احمدی نژاد فرزندان اقایان هاشمی و ناطق را متهم به فساد مالی می کند سپس ادامه می دهد که دکتر احمدی نژاد و حلقه ی نزدیک به ایشان تفکرات انحرافی درباره ی امام زمان دارد

سپس در مقام بیان  انحرافات فکری احمدی نژاد درباره ی امام زمان  می گوید :

جالب است این آقای نظریه پرداز و تئورسین، بعد از به اصطلاح صغری وکبری چیدن‌های طولانی، پیشگویی می‌کند که : امام زمان بعد از مقام معظم رهبری، نایب خود را از میان غیر روحانیون انتخاب خواهد کرد وآن فرد منتخب نیز خود وی خواهد بود! یعنی تمام تلاش او این است که این جمله کوتاه را به شنونده و خواننده القا کند که «من با امام زمان ارتباط دارم و نماینده آن حضرت من هستم

حجت الاسلام اباذری ادامه می دهد :

در طول تاریخ، سوء استفاده‌های زیادی از سوی افراد نامیزان و گروه‌های فرصت طلب، از نیمه شعبان وامام زمان شده است و علمای شیعه همواره در برابر این انحرافات ایستاده و روشنگری کرده ­اند. آخرین آن پیشگویی، «ظهور در آینده نزدیک» بود که آیت الله هاشمی رفسنجانی با استناد به روایات معصومین(علیهم السلام) در برابر آن موضع گرفته، گفتند: «هرکس برای ظهور وقت تعیین کند، دروغگو است. !!!

اما در این کلام اشکالات متعددی مطرح می شود که من در ضمن چهار نکته به آنها می پردازم :

نکته ی اول : اگر دکتر احمدی نژاد برای روحانیت ارزشی قائل نبوده است پس چرا در میان دولت ها بیشترین کمک به حوزه های علمیه از سوی دولت های نهم و دهم صورت گرفته است !؟ و سوال مهم تر این که چرا تعداد زیادی از روحانیون و طلاب محترم حوزه ی علمیه طرفدار مشی و مکتب و گفتمان دکتر احمدی نژاد هستند و دکتر احمدی نژاد هم برای انها احترام فوق العاده ای قائل است !؟

نکته ی دوم : ایا انتقاد به چند روحانی سرشناس زیر سوال بردن اساس روحانیت است !؟ مگر هر روحانی و عمامه به سری شخصیت سالمی دارد !؟ اگر چنین است پس چرا سایت هاشمی رفسنجانی مکرر روحانیون مخالف اقای هاشمی را ( مثل ایت الله سید محمد خامنه ای و یا ایت الله مصباح یزدی ) زیر سوال می برد  !؟

و به صورت کلی اگر همه ی روحانیون سلامت عقیده داشتند ( که اکثر روحانیون فعلی حتما سلامت عقیده دارند ) و اصلا در معرض فساد نبودند پس چرا امام خمینی همیشه تذکر می دادند که ” ساواکی نزد من از اخوند فاسد محترم تر است ” !؟

و اگر اتهام ثابت نشده به افراد کار خلاف اخلاقی است ، حجت الاسلام اباذری به چه اجازه ای به دکتر احمدی نژاد و حلقه ی ایشان مطلب دروغ نسبت می دهند که ایشان خود را نائب امام زمان معرفی کرده اند !؟

نکته ی سوم : مقایسه کردن دکتر احمدی نژاد با انجمن حجتیه ناشی از جهل و عدم اطلاع نسبت به انجمن حجتیه و دکتر احمدی نژاد است ؛ چرا که انجمن حجتیه فارغ از تلاش ها و مجاهدت هایی که برای مقابله با بهائی ها داشتند ، در یک مطلب اساسی و مهم مورد انتقاد بنیان گذار انقلاب اسلامی قرار گرفتند و ان هم کناره گیری از تشکیل حکومت است و این تلاش ها را خلاف مکتب اهل بیت می دانستند .

اما سوال این است که دکتر احمدی نژاد که بارها از سوی حلقه ی یاران اقای هاشمی به خاطر تلاش برای تشکیل حکومت جهانی ، مورد استهزاء قرار گرفته ، چطور می تواند ملتزم به باور های انجمن حجتیه باشد !؟

نکته ی چهارم : دکتر احمدی نژاد به تبع علما و روحانیون متعهد شیعه همیشه تاکید داشتند بر نزدیک بودن فرج امام زمان ( عجل الله تعالی فرجه الشریف )  و این باور ناشی از روایات و ادعیه ی ماست که ظهور را نزدیک می داند . اما حجت الاسلام اباذری به تبع اقای هاشمی معتقد است این یعنی تعیین وقت ظهور و کسی که برای ظهور وقت تعیین کند دروغ گو است !!!

ایا ایشان در دعای عهد (1) نخوانده اند ” انهم یرونه بعیدا و نراه قریبا ” !؟  ( کفار فرج اهل بیت را دور می بینند ولی ما ان را نزدیک  می بینیم . )

حتی پیامبر نیز بعد از وصف حضرت حجت بن الحسن ( ارواحنا له الفداء ) به اصحاب خویش می فرمودند فرج نزدیک است ! (2)

و اصلا نزدیک دیدن ظهور ، توصیه ی اهل بیت ( علیهم السلام ) است و به هیچ وجه تعیین وقت ظهور محسوب نمی شود و علما و روحانیون شیعه همواره بر این نکته تاکید داشته اند .

حال سوال این است که چه کسی از خط روحانیت اصیل مکتب تشیع فاصله گرفته است !؟ جالب است که حجت الاسلام اباذری که داعیه ی دفاع از روحانیت را دارد در قسمتی از  یادداشت خود به انتقاد از اشکال به تک خوانی زنان می پردازد !!! در حالی که مخاطب گرامی مطلع است که اشکال به تک خوانی زنان ، از سوی چند تن از مراجع معظم تقلید مطرح شده بود .

لذا معلوم می شود که خط روحانیت از منظر حجت الاسلام اباذری که از یاران دیرین اقای هاشمی است ، در خط اقای هاشمی تعریف می شود و لا غیر !

به امید ظهور حضرت ولی عصر که صد البته نزدیک است .

پی نوشت :

1)   زاد المعاد – مفتاح الجنان ص303

2)   الأمالی (شیخ طوسی)  ص 352 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: