تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۰۶:۵۲ کد مطلب 58485

اعتراض مجازی به 40میلیارد درآمد یک شبه بانک ملی

بانک ملی در روز تعطیل و به طور ناگهانی مبلغ 5 هزار تومان از حساب بیش از 8 میلیون نفر بابت هزینه خدمات پیامکی خود کسر کرد تا به این ترتیب یک شبه صاحب 40 میلیارد تومان شود.

به گزارش میدان72 بانک ملی پیشتر اعلام کرده بود برای ارائه این خدمات از کسانی که حساب جدید باز می‌کنند و متقاضی این سرویس هستند برای سال 94 مبلغ 10 هزار تومان کسر خواهد کرد. به گفته مدیر انفورماتیک این بانک خدمت سامانه پیام کوتاه از طریق سیستم متمرکز که به طور خلاصه «ساپتا » نامیده می‌شود سالانه برای بانک ملی حدود 50 میلیارد تومان هزینه دارد که به این ترتیب در صورت ادامه این سیستم برای 8 میلیون متقاضی بانک ملی حدود 80 میلیارد تومان پول دریافت خواهد شد. به عبارت دیگر نه فقط با این اقدام هزینه‌ها پوشش داده خواهد شد بلکه بانک ملی از محل ارائه این خدمات نیز میلیاردها تومان سود خواهد برد.
بنابراین گزارش به همین منظور از روز پنج‌شنبه که از برخی حساب‌ها مبلغ 5 هزار تومان کسر شده در فضای شبکه‌های اجتماعی تحت تلفن همراه پیامکی دست به دست می‌شود که مردم را دعوت به انصراف دریافت این خدمات از بانک ملی کرده است.
در متن این پیام آمده است: «جدید‌ترین تخلف درآمدزا توسط بانک ملی در روز روشن (البته تعطیل! جمعه هشتم خرداد94): برداشت 50 هزار ریال توسط بانک ملی از حساب‌های بانکی به عنوان خدمات ماهانه ساپتا! بدون اطلاع‌رسانی قبلی و کسب اجازه از صاحبان حساب!
روز شنبه 9خرداد 9 صبح همه به بانک ملی شعبه خود مراجعه و درخواست لغو اس‌ام‌اس یا ساپتا نمایید.» این در حالی است که بانک ملی پیشتر اعلام کرده بود کسر مبلغ 10 هزار تومان برای خدمات ساپتا از سال 94 به بعد خواهد بود.
بر اساس اخبار ارسالی از این بانک، مشتریانی که تمایلی به استفاده از این سامانه ندارند باید با مراجعه به شعب بانک و داشتن مدرک شناسایی معتبر نسبت به غیرفعال‌سازی این سرویس برای شماره حساب/حساب‌های خود اقدام نمایند.  عمل غیرفعال‌سازی یک روز پس از ارائه درخواست انجام می‌گیرد.

منبع:جوان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: