تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۶ کد مطلب 58501

وب سایت «به ایران خوش آمدید» در بوسنی و هرزگوین رونمایی شد

پایگاه اینترنتی ایران شناسی در اروپای شرقی با عنوان «به ایران خوش آمدید» روز جمعه در پایتخت بوسنی و هرزگوین با هدف آشنایی مردم این کشور از جاذبه های گردشگری، تاریخی، فرهنگی و ادبی ایران رونمایی شد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، در این مراسم که با همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مدرسه اسلامی قاضی خسرو بیگ سارایوو برگزارشد،اعضای نهادهای ایرانی،جامعه شناس و استاد دانشگاه سارایوو،اساتید زبان فارسی،دانشجویان،دانش آموزان،علاقمندان بوسنیایی به فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و ایرانیان مقیم حضور داشتند.

محمدرضا آرام رایزن فرهنگی کشورمان در سارایوو در ابتدای این مراسم با شکوه که با قرائت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغازشد،ضمن خیرمقدم به میهمانان پیرامون اهداف و محتوای وب سایت ایران شناسی سخنان مبسوطی را بیان کرد.

آرام، معرفی و شناساندن اماکن تاریخی، دیدنی و گردشگری تمام مراکز استان های ایران از جمله موزه ها، پارکها، غارها، کاخ ها با نشان دادن تصاویر و فیلم هایی متناسب را از جمله محتوای برنامه های این پایگاه اینترنتی تعریف کرد.

معمر ممی شیویچ جامعه شناس واستاد دانشگاه سارایوو نیز در ادامه در خصوص فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و همچنین تعدادی از دانشمندان، نویسندگان و هنرمندان کشورمان سخنانی را ایراد کرد.

وی با تشکر از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خصوص راه اندازی سایت ایران شناسی گفت: برای اولین بار است در بوسنی و هرزگوین تمام اطلاعات مورد نیاز درباره تاریخ، تمدن، فرهنگ و هنر ایران می توان مشاهده کرد.

مریسا جیدو کارمند رایزنی فرهنگی کشورمان و دانش آموخته زبان و ادبیات فارسی نیز در این مراسم وب سایت ایران شناسی را به برای شرکت کنندگان تشریح کرد.

رسانه های خبری بوسنی هرزگوین نیز مانند؛ تلویزیونی سحر و پرس تی وی این رویداد بزرگ فرهنگی کشورمان را پوشش خبری دادند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: