تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۰۹:۳۸ کد مطلب 58504

دومین کنفرانس بین المللی فقه و قانون در قم خاتمه یافت

دومین کنفرانس بین المللی فقه و قانون با عنوان رابطه اخلاق و قانون با نگاه فقهی و حقوقی’ جمعه شب با قرائت بیانیه پایانی و تجلیل از مقالات برگزیده در قم پایان یافت.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا، این کنفرانس بین المللی عصر پنجشنبه با پیام آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید و با حضور جمعی از اندیشمندان و صاحبنظران حوزوی و دانشگاهی از داخل و خارج از کشور در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) آغاز شده بود.

دراین کنفرانس دو روزه، چهار پنل تخصصی با محورهای ‘نسبت سنجی فقه، اخلاق و قانون’،’تقنین اخلاق’ و ‘اخلاق قانون’ با ارایه مقالات از سوی صاحبنظران داخلی و خارجی نیز برگزار شده بود که نتایج مفید و موثری را به همراه داشت.

در بخشی از بیانیه پایانی این کنفرانس اینگونه آمده است: در سایه افزایش نیاز به دین و افزایش مشکلات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در دنیای معاصر؛ نیاز به فعال سازی نقش اخلاق در قانون مهم می نماید، چرا که برای موفقیت دین و قانون در حل مشکلات جوامع بشری، اخلاق عنصری کلیدی به شمار می رود.

در ادامه بیانیه نیز پیشنهادات شرکت کنندگان در دومین کنفرانس بین المللی فقه و قانون شرح داده شده و در پایان آمده است: شرکت کنندگان در کنفرانس از جمهوری اسلامی ایران، رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس محترم به خاطر برگزاری و حمایت از این گونه کنفرانس ها تشکر کرده، از خداوند متعال موفقیت برای علما و پژوهشگران حقوق را در خصوص پیگیری اهداف کنفرانس مسالت داریم.

در پایان این کنفرانس نیز برگزارکنندگان و صاحبان مقالات برگزیده با اهدای تندیس و جوایزی مورد تجلیل قرار گرفتند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: