تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۰۹:۴۰ کد مطلب 58509

یازدهمین هم اندیشی هیات امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان برگزار شد

یازدهمین نشست هم اندیشی هیات امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان با حضور آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برگزار شد.

به گزارش میدان 72 به نقل از ایرنا ، در این نشست که روز جمعه در بیروت پایتخت لبنان برگزار شد، اعضای هیات امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان از کشورهای مختلف اسلامی از جمله ایران، لبنان، بحرین و کویت شرکت کردند.

در این نشست گزارش سالانه هیات امنای اتحادیه جهانی زنان مسلمان ارائه و بررسی شد.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان با تبریک اعیاد شعبانیه تاکید کرد که شناسایی 39 زن نخبه مسلمان در جهان و برگزاری 26برنامه با نام فاطمه بانوی مهر در کشورهای مختلف را از جمله دستاوردهای این اتحادیه است.

طوبی کرمان، صدور چندین بیانیه به مناسبت های مختلف ، شرکت در برنامه های بین المللی و تشکیل کارگاه های آموزشی با عنوان استحکام ، اخلاق و نظام خانواده را از دیگر تلاش های اتحادیه جهانی زنان مسلمان برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: اتحادیه جهانی زنان مسلمان با پیشنهاد آیت الله اراکی تاسیس و اساسنامه آن به گونه ای تنظیم شده است که وابستگی به دولت ها نداشته باشد تا بتوان با ثبت در مجامع بین المللی، فعالیت های آن را گسترش داد.

دبیرکل اتحادیه جهانی زنان مسلمان تصریح کرد که این اتحادیه دارای چهار کمیته ارتباطات، حقوقی ، آموزش و پژوهش و انفورماتیک است و زنان 24 کشور در آن عضو هستند.

در چند روز گذشته اجلاس منطقه ای عربی مجمع جهانی اهل بیت (ع) و هیات رییس اتحادیه جهانی علمای مسلمان در بیروت با هدف بررسی راه های مبارزه با اندیشه تروریسم تکفیری و ارائه راهکارهایی در این زمینه در بیروت پایتخت لبنان تشکیل شد.

براساس این گزارش، هیات رییسه مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی نیز برگزار و شرکت کنندگان علاوه بر ارائه گزارشی از اوضاع کشورهای متبوع خود ،چالش های پیش روی جهان اسلام مانند تکفیری ها و فتنه های مذهبی و راه های مقابله با آنها و همچنین نقش علمای مسلمان در تحقق انسجام میان امت اسلامی را بررسی کردند.

آیت الله محسن اراکی گزارشی پیرامون فعالیت های مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ارائه کرد.

چهارمین نشست کمیته مساعی حمیده نیز به ریاست آیت الله محسن اراکی و با حضور آیت الله محمدعلی تسخیری رییس شورای عالی مجمع جهانی تقریب، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله لبنان، شیخ بدر الدین حسون مفتی اعظم سوریه، شیخ عبدالغنی شمس الدین از علمای مالزی و سایر اعضای این کمیته در بیروت برگزار شد.

در این نشست پیشنهاد تاسیس کمیته مساعی حمیده در عراق، سوریه و یمن و همچنین کمیته های ویژه اقلیت های مسلمان در کشورهای غیراسلامی بررسی شد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: