تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۰۹ - ۱۳:۱۰ کد مطلب 58557

ما خواب نمی‌بینیم و دنبال رمال و جن‌گیر هم نیستیم!

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه یا خوشبختانه ما خواب نمی‌بینیم و دنبال رمال و جن‌گیر هم نیستیم، گفت: مردم از مجلس و قوه قضاییه انتقاد نمی‌کنند و می‌گویند بگذارید زندگی کنیم اما برای انتقاد به دولت و رئیس جمهور زبان‌ها باز می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی میدان 72، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به اینکه دولت فرای جناح و حزب است و در انتخابات مجری قانون است، اظهارداشت: رای مردم بسیار مهم است و در اسلام نیز بر آن تاکید شده است و استانداران و فرمانداران در برابر هیچ حزب و فشاری نباید مرعوب شوند.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید انتخاباتی برگزار کنیم که مایه آبروی نظام شود، افزود: هیچ تفکر سیاسی و جناحی در کشور قابل حذف نیست و البته انتخابات نیز بدون رقابت امکان پذیر نیست. معیار صلاحیت و عدم صلاحیت افراد در چارچوب قانون، بر مبنای نظرمراجع قانونی است و نه چیز دیگر. به هیچ وجه در انتخابات به اتهامات و شایعات نمی توانیم توجه کنیم.

دکتر روحانی اظهارداشت: مبادا در شهرستانی این حرف شنیده شود که دولت، سپاه و ارتش، صدا و سیما و یا استاندار، طرفدار این فرد و یا آن فرد است. این برای انتخابات سم است.

رییس جمهوری افزود: وقتی روی صندلی ریاست، استانداری، فرمانداری و وزارت نشستید، باید حزب ، جناح، تمایل شخصی، قومی و قومیتی را فراموش کنید و تنها در خدمت کشور و ملت باشید.

دکتر روحانی تصریح کرد: قدرتی که در اختیار دستگاه اجرایی است، امانت مردم است؛ امانتی که ملت در یک انتخابات رقابتی پرشور در ۲۴ خرداد ۹۲ بر دوش دولت یازدهم گذاشتند.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه ” دولت به عنوان منتخب مردم در یک انتخابات رقابتی پرشور بار مسوولیت را بر دوش گرفت”، گفت:مردم قدرت بی قید و شرط به مسوولان نداده اند . به مردم وعده آرامش دادیم و همه نهادها همانند دولت در برابر رای مردم مسوول هستند و این رای مردم درانتخابات ملی، برای همه دستگاه های اجرایی است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه “باید به تمام وعده هایمان که به مردم دادیم، عمل کنیم “، گفت: مسیری که دولت انتخاب کرده، مسیر درستی است. ما دارای عصمت نیستیم، خواب هم متاسفانه نمی بینیم و به فال و جن گیر هم معتقد نیستیم . مبنای هر اقدام دولت ما، مشورت با صاحبنظران بوده و هست.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه “اگر دسته ای و گروهی بخواهند به امید مردم لطمه بزنند، قابل گذشت نیست”، اظهارداشت: از استانداران و فرمانداران می خواهم مسیر ثبات اقتصادی، آرامش بازار ، تشویق مردم به سرمایه گذاری، حرکت به سمت رونق اقتصادی را به عنوان اساس حرکت خود قرار دهند.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: این رای مردم است که اقتصاد و سانتریفیوژ باید با هم بچرخد و ما بر مبنای آرای مردم ، چارچوب نظام و خطوط قرمز که تیم هسته ای ما به خوبی از آنها آگاه است ، این خواسته را محقق می کنیم.

رییس جمهوری اظهارداشت:چه کسی حق دارد با لحن بی ادبانه نسبت به سردار جبهه دیپلماتیک حرف بزند، از کجا این بی ادبی و زبان زشت نازل شده است. به مردم دروغ نگویید این دروغ آشکار می شود، باید با راستگویی با مردم سخن گفت.

رئیس جمهور افزود : حالا البته طبیعی است که در این ایام خداوند همه جا نعمت نازل کرده است همه متخصص حقوق ، امنیت ملی و همه سخنور و سخنران شده‌اند و مسائل ملی را مطرح می کنند و این خوب است ، جای خوشبختی است .

وی گفت : جامعه ما که همیشه سیاسی بوده سیاسی تر شده اما یک نکته مهم است و آن اینکه به مردم دروغ نگوییم این دروغ آشکار می شود امروز نباشد فردا آشکار می شود .

رئیس جمهور ادامه داد: چرا عده‌ای وقتی می‌بینند، دولت با تدبیر مذاکرات هسته‌ای را پیش می‌برد؛ عده‌ای نمی‌دانم این را از کجا اورده‌اند که هیچ وقت نمی‌خواهند کام مردم شیرین باشد، این چه سری است که از لبخند مردم می ترسند. مسئله هسته‌ای مسئله این قوه و آن قوه، این حزب و آن حزب نیست، این یک مسئله هسته‌ای است و بارش به دوش نظام است.

روحانی اضافه کرد: حالا یک وقت رهبری معظم یک نصیحتی می‌کنند، ایشان رهبر هستند و حالا همه راه می‌افتند و توصیه می‌کنند که دولت تشنه‌ای و باید آب بخوری، والله می‌دانیم باید آب بخوریم.

رئیس جمهور با بیان اینکه به مردم وعده داده بودیم که اقتصادی بسازیم که نوسانش همپای نوسان جهانی باشد، خاطر نشان کرد: ما به مردم وعده آرامش دادیم، همه نهادها مانند دولت در برابر رای مردم مسئول هستند و این رای مردم تنها برای دستگاه اجرایی نبوده است.

روحانی اضافه کرد: احساس من این است که دولت همه توانش را برای اجرای آن وعده‌ها به کار گرفته البته طبیعی است که در این راه توفیق ما 100 نباشد و نقص داشته باشیم. جهت‌گیری این دولت صحیح بوده است.

وی خاطر نشان کرد: اینکه امروز مردم ولع ندارند که جنس را در خانه انبار کنند، این نشان می دهد که راه دولت درست بوده و اینکه امروز ما صف های تحقیرکننده ملی نداشتیم، این نشان می‌دهد که راه دولت درست بوده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه متاسفانه یا خوشبختانه ما خواب نمی‌بینیم و دنبال رمال و جن‌گیر هم نیستیم، گفت: مردم از مجلس و قوه قضاییه انتقاد نمی‌کنند و می‌گویند بگذارید زندگی کنیم اما برای انتقاد به دولت و رئیس جمهور زبان‌ها باز می‌شود.

روحانی تأکید کرد: وظیفه ما این است که مردم را خوشحال کنیم و بار از دوش مردم برداریم. چرا در زمینه هسته‌ای دولت این همه تلاش می‌کند و گاهی زخم‌ زبان‌های بسیار زشت را تحمل می‌کند، برای چه؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: